Document Library Pro - Advanced 3.1.0 - en to nb-NO translation catalogue (878 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Document Library Pro - Advanced
nb-NO: Dokumentbibliotek Pro - Avansert

note: Description of the plugin
en: Add documents and display them in a searchable document library with filters.
nb-NO: Legg til dokumenter og vis dem i et søkbart dokumentbibliotek med filtre.

en: [View page]
nb-NO: [Vis side]

en: Size
nb-NO: Størrelse

en: Documentation
nb-NO: Dokumentasjon

en: Settings
nb-NO: Innstillinger

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
nb-NO: Se %s dokumentasjon

en: Docs
nb-NO: Dokumenter

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
nb-NO: Aktiver %1$syour license key%2$s for å aktivere oppdateringer.

en: Auto-updates unavailable.
nb-NO: Automatiske oppdateringer er ikke tilgjengelige.

en: License key successfully activated.
nb-NO: Lisensnøkkelen ble aktivert med suksess.

en: There was an error activating your license key.
nb-NO: Det oppstod en feil ved aktivering av lisensnøkkelen din.

en: License key successfully deactivated.
nb-NO: Lisensnøkkelen ble deaktivert med suksess.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
nb-NO: Det oppstod en feil ved deaktivering av lisensnøkkelen din, vennligst prøv igjen.

en: The license key looks good!
nb-NO: Lisensnøkkelen ser bra ut!

en: There's a problem with your license key.
nb-NO: Det er et problem med lisensnøkkelen din.

en: License key
nb-NO: Lisensnøkkel

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
nb-NO: Lisensnøkkelen finnes i din ordrebekreftelsesepost.

en: License Key
nb-NO: Lisensnøkkel

en: Check
nb-NO: Sjekk

en: Activate
nb-NO: Aktiver

en: Deactivate
nb-NO: Deaktiver

en: License key deactivated.
nb-NO: Lisensnøkkelen er deaktivert.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
nb-NO: Takk for at du installerte %1$s. For å komme i gang, vennligst %2$s skriv inn din lisensnøkkel%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
nb-NO: Lisensnøkkelen din for %1$s har utløpt. %2$sKlikk her for å fornye med 20%% rabatt%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
nb-NO: Du har ikke lenger en gyldig lisens for %1$s. Vennligst %2$skjøp en ny lisensnøkkel%3$s for å fortsette å bruke pluginen.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
nb-NO: %1$s - nettstedet ditt har flyttet til et nytt domene. Vennligst %2$sreaktiver din lisensnøkkel%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
nb-NO: Det har oppstått en feil, vennligst prøv igjen.

en: Your license key is active.
nb-NO: Lisensnøkkelen din er aktiv.

en: Please enter your license key.
nb-NO: Vennligst skriv inn din lisensnøkkel.

en: Your license key is invalid.
nb-NO: Lisensnøkkelen din er ugyldig.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
nb-NO: Ugyldig lisensnøkkel - vennligst sjekk din ordrebekreftelsesepost eller %1$sKonto%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
nb-NO: Ingen URL ble oppgitt for aktivering, vennligst kontakt support.

en: License key mismatch, please contact support.
nb-NO: Lisensnøkkel samsvarer ikke, vennligst kontakt support.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
nb-NO: Denne lisensen er for et pakket produkt og kan ikke aktiveres.

en: Your license key is not valid for this plugin.
nb-NO: Lisensnøkkelen din er ikke gyldig for denne pluginen.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
nb-NO[0]: %s nettsted aktiv
nb-NO[1]: %s nettsteder aktive

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
nb-NO: Din lisensnøkkel har nådd sin aktiveringsgrense (%s).

en: Read more
nb-NO: Les mer

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
nb-NO: Din lisensnøkkel utløp den %s.

en: Renew now for 20% discount.
nb-NO: Forny nå for 20% rabatt.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
nb-NO: Din lisensnøkkel er ikke aktiv. Vennligst reaktiver eller lagre innstillingene.

en: Your license key has expired.
nb-NO: Din lisensnøkkel har utløpt.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
nb-NO: Din lisensnøkkel har blitt deaktivert. Vennligst %1$spurr kjøp en ny lisensnøkkel%2$s for å fortsette å bruke plugin-en.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
nb-NO: %1$s krever PHP %2$s eller nyere. Vennligst oppdater PHP-versjonen som brukes av webserveren din.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
nb-NO: %1$s krever WordPress %2$s eller nyere. Vennligst oppdater WordPress-installasjonen din.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
nb-NO: %1$s krever WordPress %4$s eller nyere. Vennligst %2$soppdater%3$s WordPress-installasjonen din.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
nb-NO: %1$s krever at WooCommerce er installert og aktiv.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
nb-NO: %1$s krever %2$s å være installert og aktiv.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
nb-NO: %1$s krever WooCommerce %2$s eller nyere. Vennligst oppdater WooCommerce-oppsettet ditt først.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
nb-NO: %1$s krever %2$s %3$s eller nyere. Vennligst %4$s oppsettet ditt av WooCommerce først.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
nb-NO: %1$s krever at Easy Digital Downloads er installert og aktiv.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
nb-NO: %1$s kunne ikke fullføre sin første aktivering fordi følgende feil oppstod:<br>%2$s

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update required
nb-NO: %1$s databaseoppdatering nødvendig

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
nb-NO: <p>%1$s har blitt oppdatert! For å holde tingene i gang, må vi oppdatere databasen din til den nyeste versjonen. Databaseoppdateringsprosessen kjører i bakgrunnen og kan ta litt tid, så vær tålmodig.</p>

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update done
nb-NO: %1$s databaseoppdatering fullført

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
nb-NO: <p>%1$s databaseoppdatering fullført. Takk for at du oppdaterte til den nyeste versjonen!</p>

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
nb-NO: Du har ikke tilstrekkelige rettigheter til å utføre denne handlingen.

en: An upgrade is already in progress. Please wait until it completes.
nb-NO: En oppgradering er allerede i gang. Vennligst vent til den er fullført.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
nb-NO: Kan ikke koble til filsystemet. Vennligst bekreft legitimasjonen din.

en: You don't have permission to activate the plugin.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å aktivere plugin-modulen.

en: Save changes
nb-NO: Lagre endringer

en: <strong>Document Library Pro</strong> supports automatic featured images for documents linked to image and PDF files. If you'd like to process existing documents, please run the batch migration.
nb-NO: <strong>Document Library Pro</strong> støtter automatiske utvalgte bilder for dokumenter knyttet til bilde- og PDF-filer. Hvis du ønsker å behandle eksisterende dokumenter, vennligst kjør batch-migreringen.

en: <strong>Document Library Pro</strong> supports automatic featured images for documents linked to image files. If you'd like to process existing documents, please run the batch migration.
nb-NO: <strong>Document Library Pro</strong> støtter automatiske utvalgte bilder for dokumenter knyttet til bildefiler. Hvis du ønsker å behandle eksisterende dokumenter, vennligst kjør batch-migreringen.

en: Run batch migration
nb-NO: Kjør batch-migrering

en: The <strong>Document Library Pro</strong> batch automatic featured images process is in progress.
nb-NO: Prosessen for <strong>Document Library Pro</strong> batchautomatiske utvalgte bilder er i gang.

en: Document Author
nb-NO: Dokumentforfatter

note: translators: %s: Taxonomy label
en: All %s
nb-NO: Alle %s

en: Downloads
nb-NO: Nedlastinger

en: All types
nb-NO: Alle typer

en: Documents
nb-NO: Dokumenter

en: Add to document library
nb-NO: Legg til i dokumentbiblioteket

note: translators: %d: Created documents count
en: %d document successfully created. | %d documents successfully created.
nb-NO[0]: %d dokument ble opprettet.
nb-NO[1]: %d dokumenter ble opprettet.

note: translators: %d: Created documents count
en:  <a href="%s">View documents</a>
nb-NO:  <a href="%s">Se dokumenter</a>

note: translators: %d: Failed documents count
en: %d document could not be created. | %d documents could not be created.
nb-NO[0]: %d dokument kunne ikke opprettes.
nb-NO[1]: %d dokumenter kunne ikke opprettes.

en: Add New
nb-NO: Legg til ny

en: Categories
nb-NO: Kategorier

en: Authors
nb-NO: Forfattere

en: File
nb-NO: Fil

en: Upload a file or add a URL where the document is located:
nb-NO: Last opp en fil eller legg til en URL der dokumentet ligger:

en: None
nb-NO: Ingen

en: File upload
nb-NO: Filopplasting

en: File URL
nb-NO: Fil-URL

note: translators: %s: File name
en: Remove file: %s
nb-NO: Fjern fil: %s

en: Add File
nb-NO: Legg til fil

en: Replace File
nb-NO: Erstatt fil

en: Document Content
nb-NO: Dokumentinnhold

en: The document content appears on the single document page and in the "Content" field of the document library.
nb-NO: Dokumentinnholdet vises på den enkelte dokument siden og i "Innhold"-feltet i dokumentbiblioteket.

en: File Size
nb-NO: Filstørrelse

en: Document Library Page
nb-NO: Dokumentbibliotekside

en: Document Search Results Page
nb-NO: Dokument søkresultatside

en: Select File
nb-NO: Velg fil

en: Advanced
nb-NO: Avansert

en: The following options allow you to configure advanced settings for your document libraries.
nb-NO: De følgende alternativene lar deg konfigurere avanserte innstillinger for dokumentbibliotekene dine.

en: Content length
nb-NO: Innholdslengde

en: Enter -1 to display the full content.
nb-NO: Skriv inn -1 for å vise hele innholdet.

en: Shortcodes and media
nb-NO: Kortkoder og medier

en: Allow shortcodes and media files in the document library content
nb-NO: Tillat kortkoder og mediefiler i innholdet i dokumentbiblioteket

en: Text links
nb-NO: Tekstlenker

en: Open text-based links in the document library and single document page in a new tab. This will not affect the behavior of Download buttons, which you can configure on the 'Display' page.
nb-NO: Åpne tekstbaserte lenker i dokumentbiblioteket og enkelt dokumentside i en ny fane. Dette vil ikke påvirke oppførselen til Last ned-knapper, som du kan konfigurere på 'Vis'-siden.

en: Open text links in a new tab
nb-NO: Åpne tekstlenker i en ny fane

en: Image lightbox
nb-NO: Bilde lysboks

en: Display images in a lightbox when opened
nb-NO: Vis bilder i en lysboks når de åpnes

en: Table options
nb-NO: Tabellalternativer

en: Image size
nb-NO: Bildestørrelse

en: Enter WxH in pixels (e.g. 80x80).
nb-NO: Skriv inn WxH i piksler (f.eks. 80x80).

en: Enable this if you have many documents or experience slow page load times.
nb-NO: Aktiver dette hvis du har mange dokumenter eller opplever langsomme innlastningstider.

en: Warning: Lazy load limits the searching and sorting features in the document library. Only use it if you definitely need it.
nb-NO: Advarsel: Lazy load begrenser søke- og sorteringsfunksjonene i dokumentbiblioteket. Bruk det bare hvis du absolutt trenger det.

en: Load the documents table one page at a time
nb-NO: Last inn dokumenttabellen én side om gangen

en: Accent-insensitive search
nb-NO: Akuttensensitive søk

en: Enable this to make searches match accented characters with their non-accented counterparts. For example, searching for "Zurich" will also match "Zürich" in the table.
nb-NO: Aktiver dette for å gjøre søk som matcher akutttegnede tegn med deres ikke-akutttegnede motparter. For eksempel, søk etter "Zurich" vil også matche "Zürich" i tabellen.

en: Make searches match accented and non-accented characters when lazy load is disabled
nb-NO: Gjør søk som matcher akutttegnede og ikke-akutttegnede tegn når lazy load er deaktivert

en: Diacritics sorting
nb-NO: Diakritisk sortering

en: Enable this to sort accented characters naturally. For example, "árvíztűrő" will be sorted with "A" words instead of after "Z".
nb-NO: Aktiver dette for å sortere aksentuerte tegn naturlig. For eksempel, "árvíztűrő" vil bli sortert med "A" ord i stedet for etter "Z".

en: Improve sorting of accented characters when lazy load is disabled
nb-NO: Forbedre sortering av aksentuerte tegn når lat last er deaktivert

en: Cache the documents table to improve load times
nb-NO: Cache dokumenttabellen for å forbedre lastetidene

en: Cache expires after
nb-NO: Cache utløper etter

en: Your table data will be refreshed after this length of time.
nb-NO: Dine tabelldata vil bli oppdatert etter denne tidsperioden.

en: hours
nb-NO: timer

en: Clear cache
nb-NO: Tøm cache

en: Document limit
nb-NO: Dokumentgrense

en: The maximum number of documents to display in each table. Enter -1 to show all documents.
nb-NO: Det maksimale antallet dokumenter som skal vises i hver tabell. Skriv inn -1 for å vise alle dokumenter.

en: Responsive display
nb-NO: Responsiv visning

en: How extra data is displayed when there are columns that are not visible in the main table.
nb-NO: Hvordan ekstra data vises når det er kolonner som ikke er synlige i hovedtabellen.

en: Click a plus icon to display a hidden child row
nb-NO: Klikk på et plussikon for å vise en skjult underlinje

en: Expand the child row automatically
nb-NO: Utvid underlinjen automatisk

en: Click a plus icon to open a modal
nb-NO: Klikk på et plussikon for å åpne en modal

en: Pagination
nb-NO: Paginasjon

en: Documents per page
nb-NO: Dokumenter per side

en: The number of documents per page of the document library. Enter -1 to display all documents on one page.
nb-NO: Antall dokumenter per side i dokumentbiblioteket. Skriv inn -1 for å vise alle dokumenter på én side.

en: Document total
nb-NO: Dokumenttotal

en: The position of the document total, e.g. '25 documents'.
nb-NO: Plasseringen av dokumenttotalen, f.eks. '25 dokumenter'.

en: Above library
nb-NO: Over biblioteket

en: Below library
nb-NO: Under biblioteket

en: Above and below library
nb-NO: Over og under biblioteket

en: Hidden
nb-NO: Skjult

en: Pagination style
nb-NO: Pagineringsstil

en: Numbers only
nb-NO: Kun tall

en: Prev|Next
nb-NO: Forrige|Neste

en: Prev|Next + Numbers
nb-NO: Forrige|Neste + Tall

en: Prev|Next|First|Last
nb-NO: Forrige|Neste|Første|Siste

en: Prev|Next|First|Last + Numbers
nb-NO: Forrige|Neste|Første|Siste + Tall

en: Pagination position
nb-NO: Pagineringsposisjon

en: The position of the paging buttons which scroll between results.
nb-NO: Posisjonen til pagineringsknappene som blar mellom resultater.

en: Page length
nb-NO: Side lengde

en: The position of the 'Show [x] entries' dropdown list.
nb-NO: Posisjonen til 'Vis [x] oppføringer' nedtrekkslisten.

en: Use the following options to customize the design of the document table and grid.
nb-NO: Bruk følgende alternativer for å tilpasse designet til dokumenttabellen og rutenettet.

en: Table
nb-NO: Tabell

en: Default
nb-NO: Standard

en: Custom
nb-NO: Tilpasset

en: Default table template
nb-NO: Standard tabellmal

en: Delicate
nb-NO: Delikat

en: Neutral
nb-NO: Nøytral

en: Dark
nb-NO: Mørk

en: Blue
nb-NO: Blå

en: Nature
nb-NO: Natur

en: Borders
nb-NO: Grenser

en: External border icon
nb-NO: Ikon for ekstern grense

en: External
nb-NO: Ekstern

en: Width
nb-NO: Bredde

en: Header border icon
nb-NO: Ikon for headergrense

en: Horizontal border icon
nb-NO: Ikon for horisontal grense

en: Horizontal
nb-NO: Horisontal

en: Vertical border icon
nb-NO: Ikon for vertikal grense

en: Vertical
nb-NO: Vertikal

en: Bottom border icon
nb-NO: Ikon for bunngrense

en: Bottom
nb-NO: Bunn

en: Background colors
nb-NO: Bakgrunnsfarger

en: Main
nb-NO: Hoved

en: Alternative
nb-NO: Alternativ

en: Button
nb-NO: Knapp

en: Disabled button
nb-NO: Deaktivert knapp

en: Button hover
nb-NO: Knapp svev

en: Fonts
nb-NO: Skrifter

en: Hyperlink
nb-NO: Hyperlenke

en: Cell backgrounds
nb-NO: Cell bakgrunner

en: No alternate
nb-NO: Ingen alternativ

en: Alternate rows
nb-NO: Alternative rader

en: Alternate columns
nb-NO: Alternative kolonner

en: Corner style
nb-NO: Hjørnestil

en: Theme default
nb-NO: Tema standard

en: Square corners
nb-NO: Firkantede hjørner

en: Rounded corners
nb-NO: Runde hjørner

en: Fully rounded corners
nb-NO: Fullt runde hjørner

en: Main text
nb-NO: Hovedtekst

en: Dropdown
nb-NO: Nedtrekksmeny

en: Background
nb-NO: Bakgrunn

en: Font
nb-NO: Skrift

en: Border
nb-NO: Kant

en: Spacing
nb-NO: Avstand

en: Compact
nb-NO: Kompakt

en: Spacious
nb-NO: Romslig

en: Reset to the default
nb-NO: Tilbakestill til standard

en: This will reset the design settings to the default of the current template
nb-NO: Dette vil tilbakestille designeinnstillingene til standard for den nåværende mal

en: Reset
nb-NO: Tilbakestill

en: Grid
nb-NO: Rutenett

en: Default grid template
nb-NO: Standard rutenettmal

en: Document image
nb-NO: Dokumentbilde

en: Category badge
nb-NO: Kategori-merke

en: Grid card
nb-NO: Rutenettkort

en: Fully rounded
nb-NO: Helt avrundet

en: Folders
nb-NO: Mapper

en: Top-level Folder color
nb-NO: Farge for toppnivåmappe

en: Change the color of the top-level folder icons.
nb-NO: Endre fargen på ikonene for toppnivåmapper.

en: Sub-level folder color
nb-NO: Farge for undermappe

en: Change the color of the sub-level folder icons.
nb-NO: Endre fargen på ikonene for undermapper.

en: Closed folder icon
nb-NO: Lukket mappeikon

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Input the SVG code of the icon you want to use for closed folders. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Skriv inn SVG-koden til ikonet du ønsker å bruke for lukkede mapper. %1$sLes mer%2$s.

en: Open folder icon
nb-NO: Åpne mappikon

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Input the SVG code of the icon you want to use for open folders. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Skriv inn SVG-koden til ikonet du vil bruke for åpne mapper. %1$sLes mer%2$s.

en: Display
nb-NO: Visning

en: The following options control the contents and layout of your document lists.
nb-NO: De følgende alternativene styrer innholdet og layouten til dokumentlistene dine.

en: Default layout
nb-NO: Standardlayout

en: Columns
nb-NO: Kolonner

en: Document | Documents
nb-NO[0]: Dokument
nb-NO[1]: Dokumenter

en: Grid content
nb-NO: Rutenettinnhold

en: Choose which information to display in the grid of documents.
nb-NO: Velg hvilken informasjon som skal vises i rutenettet av dokumenter.

en: Image
nb-NO: Bilde

en: Title
nb-NO: Tittel

en: Filename
nb-NO: Filnavn

en: File type
nb-NO: Filtype

en: File size
nb-NO: Filstørrelse

en: Download count
nb-NO: Nedlastingsantall

en: Excerpt/content
nb-NO: Utdrag/innhold

en: Custom fields
nb-NO: Egendefinerte felt

en: Document link
nb-NO: Dokumentlenke

en: Clickable fields
nb-NO: Klikkbare felt

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Control which fields are clickable, in addition to the 'link' field. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Kontroller hvilke felt som er klikkbare, i tillegg til 'lenke'-feltet. %1$sLes mer%2$s.

en: Number of columns
nb-NO: Antall kolonner

en: Auto-size
nb-NO: Automatisk størrelse

en: 1 column
nb-NO: 1 kolonne

en: 2 columns
nb-NO: 2 kolonner

en: 3 columns
nb-NO: 3 kolonner

en: 4 columns
nb-NO: 4 kolonner

en: Document title
nb-NO: Dokumenttittel

en: Link to single document page
nb-NO: Link til enkelt dokumentside

en: Download file
nb-NO: Last ned fil

en: No link
nb-NO: Ingen lenke

en: Link destination
nb-NO: Lenkemål

en: Sorting
nb-NO: Sortering

en: Sort by
nb-NO: Sorter etter

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: The initial sort order of the document library. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Den innledende sorteringsrekkefølgen for dokumentbiblioteket. %1$sLes mer%2$s.

en: Date published
nb-NO: Dato publisert

en: Date modified
nb-NO: Dato endret

en: Page order (menu order)
nb-NO: Side rekkefølge (meny rekkefølge)

en: Post slug
nb-NO: Innlegg slug

en: Author
nb-NO: Forfatter

en: Number of comments
nb-NO: Antall kommentarer

en: Random
nb-NO: Tilfeldig

en: Other
nb-NO: Annen

en: Sort column
nb-NO: Sorter kolonne

en: Enter any column in your table. Note: only available for the table layout and when lazy load is disabled. Not used for the grid layout.
nb-NO: Skriv inn hvilken som helst kolonne i tabellen din. Merk: kun tilgjengelig for tabelloppsettet og når lat last er deaktivert. Ikke brukt for rutenettoppsettet.

en: Sort direction
nb-NO: Sorteringsretning

en: Automatic
nb-NO: Automatisk

en: Ascending (A to Z, oldest to newest)
nb-NO: Stigende (A til Z, eldste til nyeste)

en: Descending (Z to A, newest to oldest)
nb-NO: Synkende (Z til A, nyeste til eldste)

en: Download button
nb-NO: Nedlastingsknapp

en: Button behavior
nb-NO: Knappeatferd

en: Style
nb-NO: Stil

en: File type button
nb-NO: Filtypeknapp

en: Text link
nb-NO: Tekstlenke

en: Button/link text
nb-NO: Knapp-/lenketekst

en: The text displayed on the button or link.
nb-NO: Teksten som vises på knappen eller lenken.

en: Icon
nb-NO: Ikon

en: Display download icon
nb-NO: Vis nedlastingsikon

en: New tab
nb-NO: Ny fane

en: Open download in a new tab
nb-NO: Åpne nedlasting i en ny fane

en: Preview button
nb-NO: Forhåndsvisningsknapp

en: Enable preview?
nb-NO: Aktivere forhåndsvisning?

en: Show a preview button for supported file types
nb-NO: Vis en forhåndsvisningsknapp for støttede filtyper

en: Display preview icon
nb-NO: Vis forhåndsvisningsikon

en: Multi-downloads
nb-NO: Flere nedlastinger

en: Allow multiple downloads?
nb-NO: Tillat flere nedlastinger?

en: Allow documents to be downloaded in bulk
nb-NO: Tillat nedlasting av dokumenter i bulk

en: Button text
nb-NO: Knappetekst

en: The text for the button to download all selected documents.
nb-NO: Teksten for knappen for å laste ned alle valgte dokumenter.

en: Button position
nb-NO: Knappens posisjon

en: Enable folders
nb-NO: Aktiver mapper

en: Group the document library into folders, one per category
nb-NO: Grupper dokumentbiblioteket i mapper, en per kategori

en: Sort folders by
nb-NO: Sorter mapper etter

en: Category name
nb-NO: Kategori navn

en: Category slug
nb-NO: Kategori slug

en: Category order
nb-NO: Kategori rekkefølge

en: Number of documents in category
nb-NO: Antall dokumenter i kategori

en: Folder display
nb-NO: Mappens visning

en: Open
nb-NO: Åpen

en: Closed
nb-NO: Lukket

en: List the category IDs of folders you want opened when the document library is displayed.
nb-NO: List opp kategori-IDene til mappene du vil ha åpnet når dokumentbiblioteket vises.

en: Search
nb-NO: Søk

en: Use the following options to control the search box that appears above your document lists. You can also use the Document Library Pro: Search Box widget to add a search anywhere on your site.
nb-NO: Bruk følgende alternativer for å kontrollere søkeboksen som vises over dokumentlisten din. Du kan også bruke Document Library Pro: Søkeboks-widgeten for å legge til et søk hvor som helst på nettstedet ditt.

en: Search filters
nb-NO: Søke filtre

en: Filters appear above the library and help users to find specific documents.
nb-NO: Filtre vises over bibliotektet og hjelper brukerne med å finne spesifikke dokumenter.

en: Filters are displayed above the table, and help users to search and refine the products. You can also add filter widgets to a sidebar.
nb-NO: Filtre vises over tabellen, og hjelper brukerne med å søke og finjustere produktene. Du kan også legge til filter-widgeter i en sidepanel.

en: Enable filter dropdowns
nb-NO: Aktiver filternedtrekkslister

en: Search box
nb-NO: Søkeboks

en: Display a search box above the list of documents
nb-NO: Vis en søkeboks over dokumentlisten

en: Search results
nb-NO: Søkeresultater

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: When using the %1$sglobal search%2$s, this page will display your search results.
nb-NO: Når du bruker %1$sglobal søk%2$s, vil denne siden vise søkeresultatene dine.

en: Use the widget or shortcode to perform a search from anywhere on your site.
nb-NO: Bruk widgeten eller kortkoden for å utføre et søk fra hvor som helst på nettstedet ditt.

en: Page
nb-NO: Side

en: Single Document
nb-NO: Enkelt dokument

en: Document Library Pro creates an individual page for each document. Use the following options to choose what information to display on this page. Alternatively, you can disable the single document page using the link options on the %1$sDisplay tab%2$s. %3$sRead more%4$s.
nb-NO: Document Library Pro lager en individuell side for hvert dokument. Bruk følgende alternativer for å velge hvilken informasjon som skal vises på denne siden. Alternativt kan du deaktivere den enkelt dokument siden ved å bruke lenkealternativene på %1$sVis-fanen%2$s. %3$sLes mer%4$s.

en: Featured image
nb-NO: Fremhevet bilde

en: Comments
nb-NO: Kommentarer

en: Excerpt
nb-NO: Utdrag

en: No matching documents
nb-NO: Ingen samsvarende dokumenter

en: Document does not exist
nb-NO: Dokumentet finnes ikke

en: Failed to create document.
nb-NO: Kunne ikke opprette dokumentet.

en: No documents found.
nb-NO: Ingen dokumenter funnet.

en: Search:
nb-NO: Søk:

en: Failed to create the zip file. Please reselect your documents and try again.
nb-NO: Kunne ikke opprette zip-filen. Vennligst velg dokumentene dine på nytt og prøv igjen.

en: Sorry, your browser doesn't support embedded PDFs.
nb-NO: Beklager, nettleseren din støtter ikke innebygde PDF-er.

en: Sorry, your browser doesn't support embedded audio.
nb-NO: Beklager, nettleseren din støtter ikke innebygd lyd.

en: Sorry, your browser doesn't support embedded video.
nb-NO: Beklager, nettleseren din støtter ikke innebygd video.

note: translators: %d: The total number of documents.
en: %1$d %3$s (%2$d in total)
nb-NO: %1$d %3$s (%2$d totalt)

en: All
nb-NO: Alle

en: Show _MENU_ per page
nb-NO: Vis _MENU_ per side

en: Previous
nb-NO: Forrige

en: Next
nb-NO: Neste

en: First
nb-NO: Første

en: Last
nb-NO: Siste

note: translators: _POSTS_: the content type (e.g. "posts")
en: No matching _POSTS_.
nb-NO: Ingen treffende _POSTS_.

en: Permanently delete all Document Library Pro settings and data when uninstalling the plugin
nb-NO: Slett permanent alle innstillinger og data for Document Library Pro når du avinstallerer plugin-en

en: Uninstalling Document Library Pro
nb-NO: Avinstallerer Document Library Pro

en: File Type
nb-NO: Filtype

en: Link
nb-NO: Lenke

en: Category
nb-NO: Kategori

en: Tag
nb-NO: Merkelapp

en: Document Library Pro: Document Downloads
nb-NO: Dokumentbibliotek Pro: Dokumentnedlastinger

en: True
nb-NO: Sant

en: False
nb-NO: Usant

en: (_MAX_ in total)
nb-NO: (_MAX_ totalt)

note: translators: ARIA text for sorting column in ascending order
en: : activate to sort column ascending
nb-NO: : aktiver for å sortere kolonnen i stigende rekkefølge

note: translators: ARIA text for sorting column in descending order
en: : activate to sort column descending
nb-NO: : aktiver for å sortere kolonnen i synkende rekkefølge

en: No results found
nb-NO: Ingen resultater funnet

en: Content
nb-NO: Innhold

en: Summary
nb-NO: Sammendrag

en: Date
nb-NO: Dato

en: Last Modified
nb-NO: Sist endret

en: — Select —
nb-NO: — Velg —

en: Documents Archives
nb-NO: Dokumentarkiver

en: Documents Attributes
nb-NO: Dokumentattributter

en: Parent Documents:
nb-NO: Overordnede dokumenter:

en: All Documents
nb-NO: Alle dokumenter

en: Add New Document
nb-NO: Legg til nytt dokument

en: New Document
nb-NO: Nytt dokument

en: Edit Document
nb-NO: Rediger dokument

en: Update Document
nb-NO: Oppdater dokument

en: View Document
nb-NO: Vis dokument

en: View Documents
nb-NO: Vis dokumenter

en: Search Documents
nb-NO: Søk i dokumenter

en: Not found
nb-NO: Ikke funnet

en: Not found in Trash
nb-NO: Ikke funnet i søppelpost

en: Featured Image
nb-NO: Utvalgt bilde

en: Set featured image
nb-NO: Sett inn utvalgt bilde

en: Remove featured image
nb-NO: Fjern utvalgt bilde

en: Use as featured image
nb-NO: Bruk som utvalgt bilde

en: Insert into Document
nb-NO: Sett inn i dokument

en: Uploaded to this document
nb-NO: Lastet opp til dette dokumentet

en: Document list
nb-NO: Dokumentliste

en: Documents list navigation
nb-NO: Navigering i dokumentliste

en: Filter Documents list
nb-NO: Filtrer dokumentliste

en: Document Library Pro documents.
nb-NO: Dokumenter i Dokumentbibliotek Pro.

en: Cache cleared successfully.
nb-NO: Cache tømt med suksess.

en: Search documents...
nb-NO: Søk etter dokumenter...

en: No matching documents.
nb-NO: Ingen samsvarende dokumenter.

en: Document Search
nb-NO: Dokumentsøk

en: Filename:
nb-NO: Filnavn:

en: File Type:
nb-NO: Filtype:

en: File Size:
nb-NO: Filstørrelse:

en: Categories:
nb-NO: Kategorier:

en: Author:
nb-NO: Forfatter:

en: Downloads:
nb-NO: Nedlastinger:

en: New document awaiting moderation
nb-NO: Nytt dokument venter på moderering

en: New document submitted
nb-NO: Nytt dokument sendt inn

en: A new document has been submitted to <a href="%1$s">%1$s</a>. To approve or reject it, visit the following link and click either "Publish" or "Move to Trash" - <a href="%2$s">%2$s</a>.
nb-NO: Et nytt dokument har blitt sendt inn til <a href="%1$s">%1$s</a>. For å godkjenne eller avslå det, besøk følgende lenke og klikk enten "Publiser" eller "Flytt til søppel" - <a href="%2$s">%2$s</a>.

en: A new document has been submitted to <a href="%1$s">%1$s</a>. You can see it at: <a href="%2$s">%2$s</a>.
nb-NO: Et nytt dokument har blitt sendt inn til <a href="%1$s">%1$s</a>. Du kan se det på: <a href="%2$s">%2$s</a>.

en: Add title
nb-NO: Legg til tittel

en: Upload a file or add a URL where the document is located
nb-NO: Last opp en fil eller legg til en URL der dokumentet ligger

en: File Upload
nb-NO: Filopplasting

en: A custom URL
nb-NO: En tilpasset URL

en: Document url
nb-NO: Dokument-URL

en: Document file
nb-NO: Dokumentfil

en: Select one or more categories...
nb-NO: Velg en eller flere kategorier...

en: Select one or more tags...
nb-NO: Velg en eller flere tagger...

en: Select one or more authors...
nb-NO: Velg en eller flere forfattere...

en: Select one or more %s...
nb-NO: Velg en eller flere %s...

note: translators: Placeholder %s is the label for the required field.
en: %s is a required field
nb-NO: %s er et obligatorisk felt

note: translators: Placeholder %s is the field label that is did not validate.
en: %s is invalid
nb-NO: %s er ugyldig

en: Invalid image path.
nb-NO: Ugyldig bildebane.

note: translators: Placeholder %1$s is field label; %2$s is the file mime type; %3$s is the allowed mime-types. translators: %1$s is the file field label; %2$s is the file type; %3$s is the list of allowed file types.
en: "%1$s" (filetype %2$s) needs to be one of the following file types: %3$s
nb-NO: "%1$s" (filtype %2$s) må være en av følgende filtyper: %3$s

en: Invalid attachment provided.
nb-NO: Ugyldig vedlegg levert.

en: Failed honeypot validation.
nb-NO: Feilet honeypot-validering.

en: Please enter a valid document url.
nb-NO: Vennligst skriv inn en gyldig dokument-URL.

en: Please select the file you wish to upload.
nb-NO: Vennligst velg filen du ønsker å laste opp.

en: Submit document
nb-NO: Send inn dokument

en: Remove this option
nb-NO: Fjern dette alternativet

en: Invalid taxonomy.
nb-NO: Ugyldig taksonomi.

note: translators: %s is the list of allowed file types.
en: Uploaded files need to be one of the following file types: %s
nb-NO: Lastede filer må være en av følgende filtyper: %s

note: translators: %s: Document title
en: Select %s for download
nb-NO: Velg %s for nedlasting

en: All Categories
nb-NO: Alle kategorier

en: Parent Category
nb-NO: Overordnet kategori

en: Parent Category:
nb-NO: Overkategori:

en: New Category Name
nb-NO: Nytt kategorinavn

en: Add New Category
nb-NO: Legg til ny kategori

en: Edit Category
nb-NO: Rediger kategori

en: Update Category
nb-NO: Oppdater kategori

en: View Category
nb-NO: Vis kategori

en: Separate categories with commas
nb-NO: Skille kategorier med komma

en: Add or remove categories
nb-NO: Legg til eller fjern kategorier

en: Choose from the most used
nb-NO: Velg fra de mest brukte

en: Popular Categories
nb-NO: Populære kategorier

en: Search Categories
nb-NO: Søk etter kategorier

en: Not Found
nb-NO: Ikke funnet

en: No categories
nb-NO: Ingen kategorier

en: Categories list
nb-NO: Kategoriliste

en: Categories list navigation
nb-NO: Navigasjon i kategoriliste

en: All Authors
nb-NO: Alle forfattere

en: Parent Author
nb-NO: Overforfatter

en: Parent Author:
nb-NO: Overforfatter:

en: New Author Name
nb-NO: Nytt forfatternavn

en: Add New Author
nb-NO: Legg til ny forfatter

en: Edit Author
nb-NO: Rediger forfatter

en: Update Author
nb-NO: Oppdater forfatter

en: View Author
nb-NO: Vis forfatter

en: Separate authors with commas
nb-NO: Skill forfattere med komma

en: Add or remove authors
nb-NO: Legg til eller fjern forfattere

en: Popular Authors
nb-NO: Populære forfattere

en: Search Authors
nb-NO: Søk etter forfattere

en: No authors
nb-NO: Ingen forfattere

en: Authors list
nb-NO: Forfatterliste

en: Authors list navigation
nb-NO: Navigering i forfatterlisten

en: All Tags
nb-NO: Alle tagger

en: Parent Tag
nb-NO: Overordnet tagg

en: Parent Tag:
nb-NO: Overordnet tagg:

en: New Tag Name
nb-NO: Nytt taggnavn

en: Add New Tag
nb-NO: Legg til ny tagg

en: Edit Tag
nb-NO: Rediger tagg

en: Update Tag
nb-NO: Oppdater tagg

en: View Tag
nb-NO: Vis tagg

en: Separate tags with commas
nb-NO: Skill tagger med komma

en: Add or remove tags
nb-NO: Legg til eller fjern tagger

en: Popular Tags
nb-NO: Populære merkelapper

en: Search Tags
nb-NO: Søk etter merkelapper

en: No tags
nb-NO: Ingen merkelapper

en: Tags list
nb-NO: Merkelappeliste

en: Tags list navigation
nb-NO: Navigering i merkelappeliste

en: File Types
nb-NO: Filtyper

en: All File Types
nb-NO: Alle filtyper

en: Parent File Type
nb-NO: Overordnet filtype

en: Parent File Type:
nb-NO: Overordnet filtype:

en: New File Type Name
nb-NO: Navn på ny filtype

en: Add New File Type
nb-NO: Legg til ny filtype

en: Edit File Type
nb-NO: Rediger filtype

en: Update File Type
nb-NO: Oppdater filtype

en: View File Type
nb-NO: Vis filtype

en: Separate file types with commas
nb-NO: Separator filtyper med komma

en: Add or remove file types
nb-NO: Legg til eller fjern filtyper

en: Popular File Types
nb-NO: Populære filtyper

en: Search File Types
nb-NO: Søk etter filtyper

en: No file types
nb-NO: Ingen filtyper

en: File types list
nb-NO: Filtypeliste

en: File types list navigation
nb-NO: Navigasjon for filtyperliste

en: Document Downloads
nb-NO: Dokumentnedlastinger

en: All Items
nb-NO: Alle elementer

en: Parent Item
nb-NO: Overordnet element

en: Parent Item:
nb-NO: Overordnet element:

en: New Item Name
nb-NO: Nytt elementnavn

en: Add New Item
nb-NO: Legg til nytt element

en: Edit Item
nb-NO: Rediger element

en: Update Item
nb-NO: Oppdater element

en: View Item
nb-NO: Vis element

en: Separate items with commas
nb-NO: Skill elementer med komma

en: Add or remove items
nb-NO: Legg til eller fjern elementer

en: Popular Items
nb-NO: Populære elementer

en: Search Items
nb-NO: Søk etter elementer

en: No items
nb-NO: Ingen elementer

en: Items list
nb-NO: Elementliste

en: Items list navigation
nb-NO: Navigasjon for elementliste

note: translators: %s: document URL
en: Unable to use document "%s".
nb-NO: Kan ikke bruke dokument "%s".

note: translators: %s: image URL
en: Invalid URL %s.
nb-NO: Ugyldig URL %s.

note: translators: %s: image URL
en: Error getting remote document %s.
nb-NO: Feil ved henting av eksternt dokument %s.

note: translators: %s: image URL
en: Error: %s
nb-NO: Feil: %s

note: translators: %s: error message
en: Invalid document: %s
nb-NO: Ugyldig dokument: %s

en: Download Selected Documents
nb-NO: Last ned valgte dokumenter

en: Download
nb-NO: Last ned

en: Custom Fields
nb-NO: Egendefinerte felt

en: Last modified date
nb-NO: Sist endret dato

en: Custom field
nb-NO: Egendefinert felt

en: Preview
nb-NO: Forhåndsvisning

en: Close
nb-NO: Lukk

en: A global search box for your document library.
nb-NO: En global søkeboks for dokumentbiblioteket ditt.

en: Document Library Pro: Search Box
nb-NO: Dokumentbibliotek Pro: Søkeboks

en: Document search
nb-NO: Dokumentsøk

en: Title:
nb-NO: Tittel:

en: Placeholder:
nb-NO: Plassholder:

en: Button Text:
nb-NO: Knappe tekst:

en: Close (Esc)
nb-NO: Lukk (Esc)

en: Share
nb-NO: Del

en: Toggle fullscreen
nb-NO: Veksle fullskjerm

en: Zoom in/out
nb-NO: Zoom inn/ut

en: Previous (arrow left)
nb-NO: Forrige (pil venstre)

en: Next (arrow right)
nb-NO: Neste (pil høyre)

en: Document successfully uploaded.
nb-NO: Dokumentet ble lastet opp med suksess.

en: Something went wrong. Please try again.
nb-NO: Noe gikk galt. Vennligst prøv igjen.

en: Something went wrong during validation. Please try again.
nb-NO: Noe gikk galt under validering. Vennligst prøv igjen.

en: Page not found
nb-NO: Siden ble ikke funnet

en: The page you are looking for does not exist.
nb-NO: Siden du leter etter eksisterer ikke.

en: Go back
nb-NO: Gå tilbake

en: Your settings have been saved.
nb-NO: Innstillingene dine har blitt lagret.

note: translators: %s is the plugin name.
en: Uninstalling %s
nb-NO: Avinstallerer %s

en: Delete data on uninstall
nb-NO: Slett data ved avinstallering

en: Permanently delete all %s settings and data when uninstalling the plugin
nb-NO: Slett permanent alle %s-innstillinger og data ved avinstallering av plugin

en: You do not have permission to view the setup wizard.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å se oppsettveiviseren.

en: Authentication required.
nb-NO: Autentisering kreves.

en: Could not find the appropriate step.
nb-NO: Kunne ikke finne det passende trinnet.

en: Please enter a license key.
nb-NO: Vennligst skriv inn en lisensnøkkel.

en: Invalid action requested.
nb-NO: Ugyldig handling forespurt.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
nb-NO: %s oppsettveiviser

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
nb-NO: Advarsel: Dette vil overskrive dine eksisterende innstillinger for %s. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Setup wizard
nb-NO: Oppsettveiviser

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
nb-NO: Hvis du trenger å få tilgang til oppsettveiviseren igjen, vennligst klikk på knappen nedenfor.

en: More
nb-NO: Mer

en: Extra features
nb-NO: Ekstra funksjoner

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
nb-NO: Forbedre nettstedet ditt med disse fantastiske pluginene fra Barn2.

en: Ready
nb-NO: Klar

en: Setup Complete
nb-NO: Oppsett fullført

en: Welcome
nb-NO: Velkommen

en: Select an option
nb-NO: Velg et alternativ

en: File name
nb-NO: Filnavn

en: Show dropdown menus to allow users to filter the documents.
nb-NO: Vis nedtrekksmenyer for å la brukere filtrere dokumentene.

en: Please enter a password.
nb-NO: Vennligst skriv inn et passord.

en: Incorrect password, please try again.
nb-NO: Feil passord, vennligst prøv igjen.

en: Username is required.
nb-NO: Brukernavn er påkrevd.

en: Access Required
nb-NO: Tilgang påkrevd

en: Insufficient privileges to import documents.
nb-NO: Utilstrekkelige privilegier til å importere dokumenter.

en: Dismiss
nb-NO: Avvis

note: translators: %s: Name of the file that failed to upload.
en: &#8220;%s&#8221; document has failed to be created.
nb-NO: &#8220;%s&#8221; dokumentet har ikke blitt opprettet.

note: translators: %s: Name of the file that failed to upload. translators: %s: File name.
en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
nb-NO: &#8220;%s&#8221; har ikke blitt lastet opp.

en: Visibility
nb-NO: Synlighet

en: The protection field can not be empty.
nb-NO: Beskyttelsesfeltet kan ikke være tomt.

en: Inherited
nb-NO: Arvet

en: Public
nb-NO: Offentlig

en: Protected
nb-NO: Beskyttet

en: Protect the category by password, or restrict it to specific roles or users. Its documents and sub-categories will inherit the same protection by default.
nb-NO: Beskytt kategorien med passord, eller begrens den til spesifikke roller eller brukere. Dens dokumenter og underkategorier vil arve samme beskyttelse som standard.

en: inherited
nb-NO: arvet

en: password
nb-NO: passord

en: user role
nb-NO: brukerrolle

en: user
nb-NO: bruker

en: document owner
nb-NO: dokumenteier

en: Select options...
nb-NO: Velg alternativer...

en: Expired
nb-NO: Utløpt

note: translators: 1: Post date, 2: Post time. translators: Publish box expiry date string. 1: Date, 2: Time. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: %1$s at %2$s
nb-NO: %1$s kl. %2$s

en: Document Library Importing
nb-NO: Dokumentbibliotek Importering

en: Import
nb-NO: Importer

en: Import documents
nb-NO: Importer dokumenter

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en:  The following options allow you to bulk import documents into the document library, either by uploading files directly or by importing a CSV file with additional information about your documents. %1$sRead documentation%2$s
nb-NO: De følgende alternativene lar deg importere dokumenter i bulk til dokumentbiblioteket, enten ved å laste opp filer direkte eller ved å importere en CSV-fil med tilleggsinformasjon om dokumentene dine. %1$sLes dokumentasjonen%2$s

en: CSV upload
nb-NO: CSV-opplasting

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Upload a CSV file in the correct format, and a new document will be created for each row. %1$sRead more%2$s
nb-NO: Last opp en CSV-fil i riktig format, og et nytt dokument vil bli opprettet for hver rad. %1$sLes mer%2$s

en: Import CSV
nb-NO: Importer CSV

en: Upload CSV file
nb-NO: Last opp CSV-fil

en: Column mapping
nb-NO: Kolonnemapping

en: Done!
nb-NO: Ferdig!

en: Import Documents
nb-NO: Importer dokumenter

en: Import documents from a CSV file
nb-NO: Importer dokumenter fra en CSV-fil

en: This tool allows you to import document data to your site from a CSV or TXT file.
nb-NO: Dette verktøyet lar deg importere dokumentdata til nettstedet ditt fra en CSV- eller TXT-fil.

en: Choose a CSV file from your computer:
nb-NO: Velg en CSV-fil fra datamaskinen din:

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
nb-NO: Før du kan laste opp importfilen din, må du fikse følgende feil:

note: translators: %s: maximum upload size
en: Maximum size: %s
nb-NO: Maksimal størrelse: %s

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
nb-NO: Alternativt, skriv inn stien til en CSV-fil på serveren din:

en: CSV Delimiter
nb-NO: CSV-avgrenser

en: Use previous column mapping preferences?
nb-NO: Bruk tidligere kolonnemappingpreferanser?

en: Hide advanced options
nb-NO: Skjul avanserte alternativer

en: Show advanced options
nb-NO: Vis avanserte alternativer

en: Continue
nb-NO: Fortsett

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
nb-NO: Fil er tom. Vennligst last opp noe mer substansielt. Denne feilen kan også være forårsaket av at opplastinger er deaktivert i php.ini eller at post_max_size er definert til å være mindre enn upload_max_filesize i php.ini.

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
nb-NO: Ugyldig filtype. Importøren støtter CSV- og TXT-filformater.

en: Please upload or provide the link to a valid CSV file.
nb-NO: Vennligst last opp eller oppgi lenken til en gyldig CSV-fil.

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
nb-NO: Fil er tom eller bruker en annen koding enn UTF-8, vennligst prøv igjen med en ny fil.

en: Upload a new file
nb-NO: Last opp en ny fil

en: Map CSV fields to documents
nb-NO: Kartlegg CSV-felter til dokumenter

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Select fields from your CSV file to map against documents fields, or to ignore during import. %1$sRead more%2$s
nb-NO: Velg felter fra CSV-filen din for å kartlegge mot dokumentfelter, eller for å ignorere under import. %1$sLes mer%2$s

en: Column name
nb-NO: Kolonnenavn

en: Map to field
nb-NO: Kartlegg til felt

en: Sample:
nb-NO: Eksempel:

en: Do not import
nb-NO: Ikke importer

en: Run the importer
nb-NO: Kjør importøren

en: The file does not exist, please try again.
nb-NO: Filen eksisterer ikke, vennligst prøv igjen.

en: Importing
nb-NO: Importerer

en: Your documents are now being imported...
nb-NO: Dokumentene dine blir nå importert...

note: translators: %d: documents count
en: %s document imported | %s documents imported
nb-NO[0]: 
      <singular>%s dokument importert</singular>
      <plural>%s dokumenter importert</plural>
nb-NO[1]: 
      <singular>%s dokument importert</singular>
      <plural>%s dokumenter importert</plural>

note: translators: %d: documents count
en: %s document was skipped | %s documents were skipped
nb-NO[0]: 
      <singular>%s dokument ble hoppet over</singular>
      <plural>%s dokumenter ble hoppet over</plural>
nb-NO[1]: 
      <singular>%s dokument ble hoppet over</singular>
      <plural>%s dokumenter ble hoppet over</plural>

note: translators: %d: documents count
en: Failed to import %s document | Failed to import %s documents
nb-NO[0]: 
      <singular>Feil ved import av %s dokument</singular>
      <plural>Feil ved import av %s dokumenter</plural>
nb-NO[1]: 
      <singular>Feil ved import av %s dokument</singular>
      <plural>Feil ved import av %s dokumenter</plural>

en: View import log
nb-NO: Vis importlogg

note: translators: %s: File name
en: File uploaded: %s
nb-NO: Fil lastet opp: %s

note: translators: %d: import results
en: Import complete!
nb-NO: Import fullført!

en: Reason for failure
nb-NO: Årsak til feil

en: View documents
nb-NO: Vis dokumenter

en: Name
nb-NO: Navn

en: Published
nb-NO: Publisert

en: Document Authors
nb-NO: Dokumentforfattere

en: Direct URL
nb-NO: Direkte URL

en: Featured Image URL
nb-NO: Utvalgt bilde-URL

en: Expiry
nb-NO: Utløp

note: translators: %s: Meta key
en: Custom Field: %s
nb-NO: Egendefinert felt: %s

note: translators: %s: Taxonomy name
en: Taxonomies: %s
nb-NO: Taksonomier: %s

en: Categories (comma or pipe separated)
nb-NO: Kategorier (komma eller pipe separert)

en: Tags (comma or pipe separated)
nb-NO: Tags (komma eller pipe separert)

en: Tags (space separated)
nb-NO: Tags (mellomrom separert)

en: Position
nb-NO: Posisjon

en: Import as meta data (%s)
nb-NO: Importer som metadata (%s)

en: Import as taxonnomy (%s)
nb-NO: Importer som taksonomi (%s)

en: %s (comma or pipe separated)
nb-NO: %s (komma eller pipe separert)

en: Taxonomies
nb-NO: Taksonomier

en: Drag and drop file upload
nb-NO: Dra og slipp filopplasting

en: Upload one or more files, and each one will automatically be added as a new document. The filename will be used as the document title.
nb-NO: Last opp en eller flere filer, og hver av dem vil automatisk bli lagt til som et nytt dokument. Filnavnet vil bli brukt som dokumenttittel.

en: Drop files to upload
nb-NO: Slipp filer for å laste opp

en: or
nb-NO: eller

en: Select Files
nb-NO: Velg filer

note: translators: %s: Maximum allowed file size.
en: Maximum upload file size: %s.
nb-NO: Maksimal tillatt filstørrelse for opplasting: %s.

en: You have attempted to queue too many files.
nb-NO: Du har forsøkt å sette for mange filer i kø.

note: translators: %s: File name.
en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
nb-NO: %s overskrider den maksimale opplastingsstørrelsen for dette nettstedet.

en: This file is empty. Please try another.
nb-NO: Denne filen er tom. Vennligst prøv en annen.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
nb-NO: Beklager, denne filtypen er ikke tillatt av sikkerhetsgrunner.

en: This file is not an image. Please try another.
nb-NO: Denne filen er ikke et bilde. Vennligst prøv en annen.

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
nb-NO: Minne overskredet. Vennligst prøv en annen mindre fil.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
nb-NO: Dette er større enn maksimal størrelse. Vennligst prøv en annen.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
nb-NO: Det oppstod en feil under opplastingen. Vennligst prøv igjen senere.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
nb-NO: Det var en konfigurasjonsfeil. Vennligst kontakt serveradministrator.

en: You may only upload 1 file.
nb-NO: Du kan bare laste opp 1 fil.

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
nb-NO: Uventet svar fra serveren. Filen kan ha blitt lastet opp vellykket. Sjekk i Mediebiblioteket eller oppdater siden.

en: Post-processing of the image failed likely because the server is busy or does not have enough resources. Uploading a smaller image may help. Suggested maximum size is 2500 pixels.
nb-NO: Etterbehandling av bildet mislyktes, sannsynligvis fordi serveren er opptatt eller ikke har nok ressurser. Å laste opp et mindre bilde kan hjelpe. Anbefalt maksimal størrelse er 2500 piksler.

en: Upload failed.
nb-NO: Opplasting mislyktes.

note: translators: 1: Opening link tag, 2: Closing link tag.
en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
nb-NO: Vennligst prøv å laste opp denne filen med %1$sbrowseropplasteren%2$s.

note: translators: %s: File name.
en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
nb-NO: %s overskrider den maksimale opplastingsstørrelsen for flerfilsopplasteren når den brukes i nettleseren din.

en: IO error.
nb-NO: IO-feil.

en: Security error.
nb-NO: Sikkerhetsfeil.

en: File canceled.
nb-NO: Fil avbrutt.

en: Upload stopped.
nb-NO: Opplasting stoppet.

en: Crunching&hellip;
nb-NO: Knakking&hellip;

en: moved to the Trash.
nb-NO: flyttet til Papirkurv.

en: Document Library Pro documents (CSV)
nb-NO: Dokumentbibliotek Pro-dokumenter (CSV)

en: Import documents to your site via a csv file.
nb-NO: Importer dokumenter til nettstedet ditt via en csv-fil.

en: Never expires
nb-NO: Utløper aldri

en: Expired on:
nb-NO: Utløpt den:

en: Expires on:
nb-NO: Utløper den:

en: Edit
nb-NO: Rediger

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Edit expiry date and time
nb-NO: Rediger utløpsdato og klokkeslett

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Expiry date and time
nb-NO: Utløpsdato og klokkeslett

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Day
nb-NO: Dag

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Year
nb-NO: År

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Hour
nb-NO: Time

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Month
nb-NO: Måned

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Minute
nb-NO: Minutt

en: Cancel
nb-NO: Avbryt

en: Clear
nb-NO: Tøm

en: Access Control
nb-NO: Tilgangskontroll

en: Override global and category level visibility status, or add additional protection methods to unlock the document.
nb-NO: Overstyr global og kategori nivå synlighet status, eller legg til ekstra beskyttelsesmetoder for å låse opp dokumentet.

en: Add New File
nb-NO: Legg til ny fil

en: version
nb-NO: versjon

en: size
nb-NO: størrelse

en: uploaded
nb-NO: opplastet

en: Document Library Pro
nb-NO: Dokumentbibliotek Pro

note: translators: 1: opening categories page tag, 2: closing categories page tag, 3: opening documents page tag, 4: closing documents page tag
en: Use this page to restrict access to your entire document library. You can override these settings for individual %1$scategories%2$s and %3$sdocuments%4$s.
nb-NO: Bruk denne siden for å begrense tilgang til hele dokumentbiblioteket ditt. Du kan overstyre disse innstillingene for individuelle %1$scategorier%2$s og %3$sdokumenter%4$s.

en: Save Changes
nb-NO: Lagre endringer

en: Access restrictions
nb-NO: Tilgangsbegrensninger

en: Document library visibility
nb-NO: Dokumentbibliotek synlighet

en: The visibility of documents and categories. You can also set restrictions by category or for individual documents.
nb-NO: Synligheten av dokumenter og kategorier. Du kan også sette begrensninger etter kategori eller for individuelle dokumenter.

en: Protection settings
nb-NO: Beskyttelsesinnstillinger

en: Configure how documents are protected. Select one or more protection methods.
nb-NO: Konfigurer hvordan dokumenter er beskyttet. Velg en eller flere beskyttelsesmetoder.

en: Show protected documents?
nb-NO: Vis beskyttede dokumenter?

en: Show protected categories and documents
nb-NO: Vis beskyttede kategorier og dokumenter

en: Tick to show protected categories and documents in public areas of your site. (Note: Document links, previews and single document pages will remain protected.)
nb-NO: Kryss av for å vise beskyttede kategorier og dokumenter i offentlige områder av nettstedet ditt. (Merk: Dokumentlenker, forhåndsvisninger og enkelt dokument sider vil forbli beskyttet.)

en: Login form
nb-NO: Innloggingsskjema

en: Type of login
nb-NO: Type innlogging

en: Choose whether the login form which you add using the block or shortcode will allow people to unlock password protected documents and/or log into their user account.
nb-NO: Velg om innloggingsskjemaet som du legger til ved hjelp av blokken eller kortkoden, skal tillate folk å låse opp passordbeskyttede dokumenter og/eller logge inn på brukerkontoen sin.

en: User login form
nb-NO: Brukerinnloggingsskjema

en: Password entry form
nb-NO: Passordinnskrivingsskjema

en: The title which appears above the user login form. Use the placeholder {title} to show the name of the current document or category when people click on the URL to a protected document/category.
nb-NO: Tittelen som vises over brukerpåloggingsskjemaet. Bruk plassholderen {title} for å vise navnet på det gjeldende dokumentet eller kategorien når folk klikker på URL-en til et beskyttet dokument/kategori.

en: User form message
nb-NO: Brukerskjema melding

en: The message for the user login form. You can use HTML here.
nb-NO: Meldingen for brukerpåloggingsskjemaet. Du kan bruke HTML her.

en: User form button text
nb-NO: Brukerskjema knappetekst

en: The text for the user login form button.
nb-NO: Teksten for brukerpåloggingsskjema-knappen.

en: The title which appears above the password login form. Use the placeholder {title} to show the name of the current document or category when people click on the URL to a protected document/category.
nb-NO: Tittelen som vises over passordpåloggingsskjemaet. Bruk plassholderen {title} for å vise navnet på det gjeldende dokumentet eller kategorien når folk klikker på URL-en til et beskyttet dokument/kategori.

en: Password form message
nb-NO: Passordskjema melding

en: The message for the password login form. You can use HTML here.
nb-NO: Meldingen for passordpåloggingsskjemaet. Du kan bruke HTML her.

en: Password label
nb-NO: Passordetikett

en: The label shown next to the password box.
nb-NO: Etiketten som vises ved siden av passordboksen.

en: Use placeholder?
nb-NO: Bruk plassholder?

en: Use the password label as a placeholder
nb-NO: Bruk passordetiketten som en plassholder

en: A placeholder appears inside the box rather than next to it.
nb-NO: En plassholder vises inne i boksen i stedet for ved siden av den.

en: Password button text
nb-NO: Passordknappetekst

en: The text for the password login form button.
nb-NO: Teksten for passordpåloggingsskjema-knappen.

en: Password expiry
nb-NO: Passordutløp

en: How long the documents remain available before the password expires.
nb-NO: Hvor lenge dokumentene forblir tilgjengelige før passordet utløper.

en: days
nb-NO: dager

en: Editing documents
nb-NO: Redigere dokumenter

en: Document management roles
nb-NO: Dokumenthåndteringsroller

en: Allow the following user roles to manage documents in the WordPress admin.
nb-NO: Tillat følgende brukerroller å administrere dokumenter i WordPress-administrasjonen.

en: Select user roles...
nb-NO: Velg brukerroller...

en: Document owner access
nb-NO: Dokumenteiers tilgang

en: The user who created the document
nb-NO: Brukeren som opprettet dokumentet

en: When enabled, users who created or submitted documents will have access to edit their own documents in the WordPress admin, regardless of their role. They will not be able to access plugin settings or other documents.
nb-NO: Når aktivert, vil brukere som har opprettet eller sendt inn dokumenter ha tilgang til å redigere sine egne dokumenter i WordPress-administrasjonen, uavhengig av deres rolle. De vil ikke kunne få tilgang til plugin-innstillinger eller andre dokumenter.

note: translators: %1$s: document library page anchor tag, %2$s: closing anchor tag
en: If any or all of your document library is protected then a login form will be shown when users try to access it. You can also add login forms manually using either the “Document Library Login Form” block or the [doc_library_login] shortcode.
nb-NO: Hvis noe eller hele dokumentbiblioteket ditt er beskyttet, vil et påloggingsskjema vises når brukere prøver å få tilgang til det. Du kan også legge til påloggingsskjemaer manuelt ved å bruke enten blokken “Dokumentbibliotek Påloggingsskjema” eller shortcode [doc_library_login].

en: Control which user roles can manage documents in the WordPress admin. Adding additional user roles here will give them full privileges to add, delete, import and manage documents.
nb-NO: Kontroller hvilke brukerroller som kan administrere dokumenter i WordPress-administrasjonen. Å legge til flere brukerroller her vil gi dem fullstendige privilegier til å legge til, slette, importere og administrere dokumenter.

en: Settings saved.
nb-NO: Innstillinger lagret.

en: Document Library Settings
nb-NO: Innstillinger for Dokumentbibliotek

note: translators: %s is the name of a file
en: This will permanently remove the file from the Media Library. Are you sure you want to remove "%s"?
nb-NO: Dette vil permanent fjerne filen fra Mediebiblioteket. Er du sikker på at du vil fjerne "%s"?

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
nb-NO: Endringene du har gjort vil gå tapt hvis du navigerer bort fra denne siden.

en: Are you sure you want to remove this password?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne dette passordet?

en: You need to select at least one option for grid content.
nb-NO: Du må velge minst ett alternativ for rutenettinnhold.

en: General
nb-NO: Generelt

en: The following options control the Document Library Pro extension.
nb-NO: De følgende alternativene kontrollerer Document Library Pro-utvidelsen.

en: Document library page
nb-NO: Dokumentbibliotekside

en: The page to display your documents.
nb-NO: Siden for å vise dokumentene dine.

en: You can also use the [doc_library] shortcode to list documents on other pages.
nb-NO: Du kan også bruke shortcode [doc_library] for å liste dokumenter på andre sider.

en: Document data
nb-NO: Dokumentdata

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Use the following options to manage the fields that are used to store information about your documents. You can add additional fields using a custom fields plugin and display them in the table layout. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Bruk følgende alternativer for å administrere feltene som brukes til å lagre informasjon om dokumentene dine. Du kan legge til ekstra felt ved hjelp av et plugin for tilpassede felt og vise dem i tabelloppsettet. %1$sLes mer%2$s.

en: Document fields
nb-NO: Dokumentfelt

en: Document slug
nb-NO: Dokumentslug

en: Change the permalink for your documents.
nb-NO: Endre permalenken for dokumentene dine.

en: Version control
nb-NO: Versjonskontroll

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: The version control options allow you to decide how to keep track of the uploaded files. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Alternativene for versjonskontroll lar deg bestemme hvordan du skal holde oversikt over de lastede filene. %1$sLes mer%2$s.

en: Enable
nb-NO: Aktiver

en: Enable version control
nb-NO: Aktiver versjonskontroll

en: Replacing files
nb-NO: Erstatte filer

en: When replacing a file, keep the original in the Media Library
nb-NO: Når du erstatter en fil, behold originalen i Mediebiblioteket

en: When replacing a file, delete the old version from the Media Library
nb-NO: Når du erstatter en fil, slett den gamle versjonen fra Mediebiblioteket

en: Front end document submission
nb-NO: Innsending av dokumenter fra fronten

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Use the [dlp_submission_form] shortcode to allow people to add documents from the front end. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Bruk [dlp_submission_form]-kortkoden for å la folk legge til dokumenter fra fronten. %1$sLes mer%2$s.

en: Enable admin email
nb-NO: Aktiver administratore-post

en: Email the site administrator when a new document is submitted
nb-NO: Send e-post til nettstedets administrator når et nytt dokument er sendt inn

en: Enable moderation
nb-NO: Aktiver moderasjon

en: Hold new documents for moderation by an administrator
nb-NO: Hold nye dokumenter for moderasjon av en administrator

en: Limit categories
nb-NO: Begrens kategorier

en: Only allow people to add documents to categories they have access to
nb-NO: Tillat kun folk å legge til dokumenter i kategorier de har tilgang til

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Require users to enter their email address before they can access document links. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Krev at brukerne oppgir sin e-postadresse før de kan få tilgang til dokumentlenker. %1$sLes mer%2$s.

en: Enable lead capture
nb-NO: Aktiver lead capture

en: Recipient email address
nb-NO: Mottakerens e-postadresse

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Leads will be sent to this address. %1$sConnect with your mailing list or CRM%2$s.
nb-NO: Leads vil bli sendt til denne adressen. %1$sKoble til din e-postliste eller CRM%2$s.

en: Bypass for logged-in users
nb-NO: Omgåelse for innloggede brukere

en: Do not require lead capture for logged in users
nb-NO: Ikke kreve lead capture for innloggede brukere

en: Heading text
nb-NO: Overskriftstekst

en: The heading shown at the top of the lead capture form.
nb-NO: Overskriften som vises øverst på lead capture-skjemaet.

en: Introduction text
nb-NO: Introduksjonstekst

en: The introductory text shown below the heading.
nb-NO: Introduksjonsteksten som vises under overskriften.

en: First name text
nb-NO: Fornavnstekst

en: The label for the first name field.
nb-NO: Merket for feltet for fornavn.

en: Required
nb-NO: Obligatorisk

en: Last name text
nb-NO: Etternavnstekst

en: The label for the last name field.
nb-NO: Merket for feltet for etternavn.

en: Email address text
nb-NO: E-postadresse tekst

en: The label for the email address field.
nb-NO: Merket for feltet for e-postadresse.

en: Privacy consent text
nb-NO: Personvernsamtykke tekst

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: The label for the privacy consent checkbox, leave blank to disable. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Merket for avkrysningsboksen for personvernsamtykke, la stå tom for å deaktivere. %1$sLes mer%2$s.

en: Submit button text
nb-NO: Send inn knappetekst

en: The label for the submit button on the form.
nb-NO: Merknad for send-knappen på skjemaet.

en: Confirmation message text
nb-NO: Bekreftelsesmelding tekst

en: The text displayed after form submission, above the download button.
nb-NO: Teksten som vises etter innsending av skjemaet, over nedlastingsknappen.

en: Download button text
nb-NO: Nedlastingsknapp tekst

en: The label for the download button in the modal.
nb-NO: Merknaden for nedlastingsknappen i modalvinduet.

en: Create a document
nb-NO: Opprett et dokument

en: Import documents by drag and drop or CSV
nb-NO: Importer dokumenter ved å dra og slippe eller CSV

en: Go to settings page
nb-NO: Gå til innstillingssiden

note: translators: %1: Add document link open, %2: Add document link close, %3: Import page link open, %4: Import page link close, %5: Document library link open, %6: Document library link close
en: Congratulations, you have finished setting up the plugin! The next step is to start %1$sadding%2$s or %3$simporting%4$s documents. Your documents will be listed on the %5$sdocument library page%6$s.
nb-NO: Gratulerer, du har fullført oppsettet av plugin! Neste steg er å begynne med %1$sadding%2$s eller %3$simporting%4$s dokumenter. Dine dokumenter vil bli oppført på %5$sdokumentbibliotekssiden%6$s.

en: Filters
nb-NO: Filtre

en: Now, choose which information will appear in the list of documents.
nb-NO: Nå, velg hvilken informasjon som skal vises i listen over dokumenter.

en: Document filters
nb-NO: Dokumentfiltre

en: Show dropdown menus to filter by doc_categories, doc_tags, or custom taxonomy.
nb-NO: Vis nedtrekksmenyer for å filtrere etter doc_categories, doc_tags eller egendefinert taksonomi.

en: Enter the filters as a comma-separated list.
nb-NO: Skriv inn filtrene som en kommaseparert liste.

en: Document Grid
nb-NO: Dokumentrutenett

en: Library content
nb-NO: Bibliotekinnhold

en: Layout
nb-NO: Oppsett

en: First, choose the layout for your document libraries.
nb-NO: Først, velg oppsettet for dokumentbibliotekene dine.

en: Display the document library in folders
nb-NO: Vis dokumentbiblioteket i mapper

en: Document preview
nb-NO: Dokumentforhåndsvisning

en: Allow users to preview documents in a lightbox
nb-NO: Tillat brukere å forhåndsvise dokumenter i en lysboks

en: The preview option will appear for supported file types only.
nb-NO: Forhåndsvisningsalternativet vil kun vises for støttede filtyper.

en: Welcome to Document Library Pro
nb-NO: Velkommen til Document Library Pro

en: Start displaying documents in no time.
nb-NO: Begynn å vise dokumenter på kort tid.

en: Use this setup wizard to quickly configure the most popular options for your document libraries. You can change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard. You can also override these options in the shortcode for individual libraries.
nb-NO: Bruk denne oppsettveiviseren for raskt å konfigurere de mest populære alternativene for dokumentbibliotekene dine. Du kan endre disse alternativene senere på plugin-innstillingssiden eller ved å starte oppsettveiviseren på nytt. Du kan også overstyre disse alternativene i kortkoden for individuelle biblioteker.

en: Tables
nb-NO: Tabeller

en: Enter the fields to include in your document tables.
nb-NO: Skriv inn feltene som skal inkluderes i dokumenttabellene dine.

en: Load the document table one page at a time
nb-NO: Last inn dokumenttabellen én side om gangen

en: Enable this if you will have lots of documents, otherwise leave it blank.
nb-NO: Aktiver dette hvis du har mange dokumenter, ellers la det stå tomt.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
nb-NO: Forbedre butikken din med disse fantastiske pluginene fra Barn2.

note: translators: %s is the document title
en: Expired: %s
nb-NO: Utløpt: %s

en: New lead
nb-NO: Ny lead

en: A new lead has submitted their details to access a document: | A new lead has submitted their details to access a few documents:
nb-NO[0]: En ny lead har sendt inn detaljene sine for å få tilgang til et dokument:
nb-NO[1]: En ny lead har sendt inn detaljene sine for å få tilgang til noen dokumenter:

en: The search term was empty.
nb-NO: Søkevilkåret var tomt.

en: No user was preselected
nb-NO: Ingen bruker ble forhåndsvalgt

en: Password Protected
nb-NO: Passordbeskyttet

en: This content is password protected. Please enter your password below:
nb-NO: Dette innholdet er passordbeskyttet. Vennligst skriv inn passordet ditt nedenfor:

en: Password:
nb-NO: Passord:

en: Submit
nb-NO: Send inn

en: Login
nb-NO: Logg inn

en: Please log in to access this content:
nb-NO: Vennligst logg inn for å få tilgang til dette innholdet:

en: Log In
nb-NO: Logg inn

note: translators: %s: logout URL with link markup
en: You are currently logged in but do not have permission to view this content. You can use the password below to proceed, or %s.
nb-NO: Du er for øyeblikket logget inn, men har ikke tillatelse til å se dette innholdet. Du kan bruke passordet nedenfor for å fortsette, eller %s.

en: logout to try as a different user
nb-NO: logg ut for å prøve som en annen bruker

note: translators: %s: logout URL with link markup
en: You are currently logged in but do not have permission to view this content. Please %s.
nb-NO: Du er for øyeblikket logget inn, men har ikke tillatelse til å se dette innholdet. Vennligst %s.

en: Protection Types
nb-NO: Beskyttelsestyper

en: Password protected
nb-NO: Passordbeskyttet

en: User roles
nb-NO: Brukerroller

en: Specific users
nb-NO: Spesifikke brukere

en: Enter password...
nb-NO: Skriv inn passord...

en: Select or search user roles...
nb-NO: Velg eller søk etter brukerroller...

en: Search users...
nb-NO: Søk etter brukere...

en: Login required
nb-NO: Innlogging kreves

en: This content is protected. To view it please login.
nb-NO: Dette innholdet er beskyttet. For å se det, vennligst logg inn.

en: Password required
nb-NO: Passord kreves

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
nb-NO: Dette innholdet er passordbeskyttet. For å se det, vennligst skriv inn passordet ditt nedenfor:

en: Password:
nb-NO: Passord:

note: translators: %s: File name
en: Select file: %s
nb-NO: Velg fil: %s

en: last used
nb-NO: sist brukt

en: Version history
nb-NO: Versjonshistorikk

en: Version details
nb-NO: Versjonsdetaljer

en: Yes
nb-NO: Ja

en: Address name
nb-NO: Adresse navn

en: Username or email address
nb-NO: Brukernavn eller e-postadresse

en: Password
nb-NO: Passord

en: Remember me
nb-NO: Husk meg

en: Lost your password?
nb-NO: Har du mistet passordet ditt?

en: Changing the visibility from Private will reset the document expiry.
nb-NO: Å endre synligheten fra Privat vil tilbakestille dokumentets utløp.

note: translators: 1: Month, 2: Day, 3: Year, 4: Hour, 5: Minute.
en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
nb-NO: %1$s %2$s, %3$s kl. %4$s:%5$s

en: Show password entry form
nb-NO: Vis passordinndata skjema

en: Show user login form
nb-NO: Vis brukerinnloggingsskjema

en: Password form content
nb-NO: Innhold i passordskjema

en: Enter title
nb-NO: Skriv inn tittel

en: Title for this form
nb-NO: Tittel for dette skjemaet

en: Message
nb-NO: Melding

en: Enter message
nb-NO: Skriv inn melding

en: Message for this form
nb-NO: Melding for dette skjemaet

en: Password Label
nb-NO: Passordetikett

en: Enter custom label
nb-NO: Skriv inn egendefinert etikett

en: Label for this form
nb-NO: Etikett for dette skjemaet

en: Button Text
nb-NO: Knappe tekst

en: Enter button text
nb-NO: Skriv inn knappe-tekst

en: Button text for this form
nb-NO: Knappe-tekst for dette skjemaet

en: Use Label as Placeholder
nb-NO: Bruk etikett som plassholder

en: User login form content
nb-NO: Bruker påloggingsskjema innhold

[ctx: Page slug]
en: document-library
nb-NO: dokument-bibliotek

[ctx: Page slug]
en: document-search
nb-NO: dokument-søk

[ctx: Page title]
en: Document Library
nb-NO: Dokumentbibliotek

[ctx: Page title]
en: Document Search
nb-NO: Dokumentsøk

[ctx: show all posts option]
en: All
nb-NO: Alle

[ctx: table results count (single)]
en: result
nb-NO: resultat

[ctx: table results count (multiple)]
en: results
nb-NO: resultater

[ctx: table attachment count (single)]
en: file
nb-NO: fil

[ctx: table attachment count (multiple)]
en: files
nb-NO: filer

[ctx: Post Type General Name]
en: Documents
nb-NO: Dokumenter

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Document
nb-NO: Dokument

[ctx: Admin Menu text]
en: Documents
nb-NO: Dokumenter

[ctx: Add New on Toolbar]
en: Document
nb-NO: Dokument

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Categories
nb-NO: Dokumentkategorier

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Authors
nb-NO: Dokumentforfattere

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Tags
nb-NO: Dokumentetiketter

[ctx: Taxonomy General Name]
en: File Types
nb-NO: Filtyper

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Download
nb-NO: Dokumentnedlasting

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Category
nb-NO: Dokumentkategori

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Author
nb-NO: Dokumentforfatter

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Tag
nb-NO: Dokumentetikett

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: File Type
nb-NO: Filtype

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Download
nb-NO: Dokumentnedlasting

[ctx: media item]
en: Edit
nb-NO: Rediger

[ctx: media item]
en: Success
nb-NO: Suksess

[ctx: documents]
note: translators: %s: Number of expired documents.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
nb-NO[0]: Utgått <span class="count">(%s)</span>
nb-NO[1]: Utgåtte <span class="count">(%s)</span>

[ctx: title for the user login form]
en: User form title
nb-NO: Brukerskjema tittel

[ctx: title for the password login form]
en: Password form title
nb-NO: Passordskjema tittel

[ctx: Lead capture heading text]
en: Access this document
nb-NO: Få tilgang til dette dokumentet

[ctx: Lead capture introduction text]
en: Please enter your details to download the file.
nb-NO: Vennligst oppgi detaljene dine for å laste ned filen.

[ctx: Lead capture first name text]
en: First name
nb-NO: Fornavn

[ctx: Lead capture last name text]
en: Last name
nb-NO: Etternavn

[ctx: Lead capture email address text]
en: Email
nb-NO: E-post

[ctx: Lead capture privacy consent text]
en: Privacy Policy
nb-NO: Personvernerklæring

[ctx: Lead capture submit button text]
en: Submit
nb-NO: Send inn

[ctx: Lead capture confirmation message text]
en: Thank you. You can now access the document below.
nb-NO: Takk. Du kan nå få tilgang til dokumentet nedenfor.

[ctx: Lead capture download button text]
en: Download
nb-NO: Last ned
