Document Library Pro - Advanced 3.1.0 - en to fi translation catalogue (889 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Document Library Pro - Advanced
fi: Dokumenttikirjasto Pro - Edistynyt

note: Description of the plugin
en: Add documents and display them in a searchable document library with filters.
fi: Lisää asiakirjoja ja näytä ne haettavassa asiakirjakirjastossa suodattimilla.

en: [View page]
fi: [Näytä sivu]

en: Size
fi: Koko

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Support
fi: Tuki

en: Settings
fi: Asetukset

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
fi: Näytä %s dokumentaatio

en: Docs
fi: Asiakirjat

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
fi: Aktivoi %1$syour license key%2$s ottaaksesi päivitykset käyttöön.

en: Auto-updates unavailable.
fi: Auto-päivitykset eivät ole saatavilla.

en: License key successfully activated.
fi: Lisenssiavain aktivoitu onnistuneesti.

en: There was an error activating your license key.
fi: Lisenssiavaimen aktivoinnissa tapahtui virhe.

en: License key successfully deactivated.
fi: Lisenssiavain deaktivoitu onnistuneesti.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
fi: Lisenssiavaimen deaktivoimisessa tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: The license key looks good!
fi: Lisenssiavain näyttää hyvältä!

en: There's a problem with your license key.
fi: Lisenssiavaimessasi on ongelma.

en: License key
fi: Lisenssiavain

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
fi: Lisenssiavain löytyy tilausvahvistus-sähköpostistasi.

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Check
fi: Tarkista

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Deactivate
fi: Poista aktivointi

en: License key deactivated.
fi: Lisenssiavain on poistettu käytöstä.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
fi: Kiitos, että asensit %1$s. Aloittaaksesi, %2$s syötä lisenssiavain%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
fi: Lisenssiavain %1$s on vanhentunut. %2$sKlikkaa tästä uusia 20%% alennuksella%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
fi: Sinulla ei ole enää voimassa olevaa lisenssiä %1$s. Ole hyvä ja %2$sosta uusi lisenssiavain%3$s jatkaaksesi liitännäisen käyttöä.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
fi: %1$s - sivustosi on siirtynyt uuteen verkkotunnukseen. Ole hyvä ja %2$saaktivoi lisenssiavain uudelleen%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
fi: Tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: Your license key is active.
fi: Lisenssiavain on aktiivinen.

en: Please enter your license key.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain.

en: Your license key is invalid.
fi: Lisenssiavain on virheellinen.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
fi: Virheellinen lisenssiavain - tarkista tilausvahvistus-sähköpostisi tai %1$sTili%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
fi: Aktivointia varten ei toimitettu URL-osoitetta, ota yhteyttä tukeen.

en: License key mismatch, please contact support.
fi: Lisenssiavaimessa on yhteensopivuusongelma, ota yhteyttä tukeen.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
fi: Tämä lisenssi on paketoidulle tuotteelle eikä sitä voi aktivoida.

en: Your license key is not valid for this plugin.
fi: Lisenssiavain ei ole voimassa tälle liitännäiselle.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
fi[0]: %s sivu aktiivinen
fi[1]: %s sivua aktiivinen

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
fi: Lisenssiavaimesi on saavuttanut aktivointirajan (%s).

en: Read more
fi: Lue lisää

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
fi: Lisenssiavaimesi on vanhentunut %s.

en: Renew now for 20% discount.
fi: Uudista nyt 20% alennuksella.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
fi: Lisenssiavaimesi ei ole aktiivinen. Aktivoi se uudelleen tai tallenna asetukset.

en: Your license key has expired.
fi: Lisenssiavaimesi on vanhentunut.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
fi: Lisenssiavaimesi on poistettu käytöstä. Ole hyvä ja %1$sosta uusi lisenssiavain%2$s jatkaaksesi liitännäisen käyttöä.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
fi: %1$s vaatii PHP %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä verkkopalvelimesi käyttämä PHP-versio.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
fi: %1$s vaatii WordPress %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä WordPress-asennuksesi.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
fi: %1$s vaatii WordPress %4$s tai suuremman. Ole hyvä ja %2$späivitä%3$s WordPress-asennuksesi.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
fi: %1$s vaatii WooCommercea asennettavaksi ja aktiiviseksi.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
fi: %1$s vaatii %2$s asennettavaksi ja aktiiviseksi.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
fi: %1$s vaatii WooCommerce %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä WooCommerce-asetuksesi ensin.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
fi: %1$s vaatii %2$s %3$s tai suuremman. Ole hyvä ja %4$s WooCommerce-asetuksesi ensin.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
fi: %1$s vaatii Easy Digital Downloadsin asennettavaksi ja aktiiviseksi.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
fi: %1$s ei pystynyt suorittamaan ensimmäistä aktivointia, koska seuraava virhe ilmeni:<br>%2$s

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update required
fi: %1$s tietokannan päivitys vaaditaan

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
fi: <p>%1$s on päivitetty! Jotta asiat toimisivat sujuvasti, meidän on päivitettävä tietokantasi uusimpaan versioon. Tietokannan päivitysprosessi tapahtuu taustalla ja voi kestää hetken, joten ole hyvä ja ole kärsivällinen.</p>

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update done
fi: %1$s tietokannan päivitys valmis

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
fi: <p>%1$s tietokannan päivitys valmis. Kiitos, että päivitettiin uusimpaan versioon!</p>

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia tämän toiminnon suorittamiseen.

en: An upgrade is already in progress. Please wait until it completes.
fi: Päivitys on jo käynnissä. Odota sen valmistumista.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
fi: Yhteyttä tiedostojärjestelmään ei voitu muodostaa. Vahvista tunnistetietosi.

en: You don't have permission to activate the plugin.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia liitännäisen aktivoimiseen.

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: <strong>Document Library Pro</strong> supports automatic featured images for documents linked to image and PDF files. If you'd like to process existing documents, please run the batch migration.
fi: <strong>Document Library Pro</strong> tukee automaattisia esikatselukuvia asiakirjoille, jotka on linkitetty kuviin ja PDF-tiedostoihin. Jos haluat käsitellä olemassa olevia asiakirjoja, suorita eräpohjainen migraatio.

en: <strong>Document Library Pro</strong> supports automatic featured images for documents linked to image files. If you'd like to process existing documents, please run the batch migration.
fi: <strong>Document Library Pro</strong> tukee automaattisia esikatselukuvia asiakirjoille, jotka on linkitetty kuvatiiedostoihin. Jos haluat käsitellä olemassa olevia asiakirjoja, suorita eräpohjainen migraatio.

en: Run batch migration
fi: Suorita eräpohjainen migraatio

en: The <strong>Document Library Pro</strong> batch automatic featured images process is in progress.
fi: Eräpohjainen automaattisten esikatselukuvien prosessi <strong>Document Library Pro</strong> on käynnissä.

en: Document Author
fi: Asiakirjan tekijä

note: translators: %s: Taxonomy label
en: All %s
fi: %s Kaikki

en: Downloads
fi: Lataukset

en: All types
fi: Kaikki tyypit

en: Documents
fi: Asiakirjat

en: Add to document library
fi: Lisää asiakirjakirjastoon

note: translators: %d: Created documents count
en: %d document successfully created. | %d documents successfully created.
fi[0]: %d asiakirja luotiin onnistuneesti.
fi[1]: %d asiakirjaa luotiin onnistuneesti.

note: translators: %d: Created documents count
en:  <a href="%s">View documents</a>
fi: <a href="%s">Näytä asiakirjat</a>

note: translators: %d: Failed documents count
en: %d document could not be created. | %d documents could not be created.
fi[0]: %d asiakirjaa ei voitu luoda.
fi[1]: %d asiakirjaa ei voitu luoda.

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Authors
fi: Kirjoittajat

en: File
fi: Tiedosto

en: Upload a file or add a URL where the document is located:
fi: Lähetä tiedosto tai lisää URL-osoite, jossa asiakirja sijaitsee:

en: None
fi: Ei mitään

en: File upload
fi: Tiedoston lataus

en: File URL
fi: Tiedoston URL

note: translators: %s: File name
en: Remove file: %s
fi: Poista tiedosto: %s

en: Add File
fi: Lisää tiedosto

en: Replace File
fi: Korvaa tiedosto

en: Document Content
fi: Asiakirjan sisältö

en: The document content appears on the single document page and in the "Content" field of the document library.
fi: Asiakirjan sisältö näkyy yksittäisen asiakirjan sivulla ja asiakirjakirjaston "Sisältö" kentässä.

en: File Size
fi: Tiedoston koko

en: Document Library Page
fi: Asiakirjakirjaston sivu

en: Document Search Results Page
fi: Asiakirjahaku tulossivu

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: The following options allow you to configure advanced settings for your document libraries.
fi: Seuraavat vaihtoehdot mahdollistavat asiakirjakirjastojen edistyneiden asetusten määrittämisen.

en: Content length
fi: Sisällön pituus

en: Enter -1 to display the full content.
fi: Syötä -1 näyttääksesi koko sisällön.

en: Shortcodes and media
fi: Lyhytkoodit ja media

en: Allow shortcodes and media files in the document library content
fi: Salli lyhytkoodit ja media-tiedostot asiakirjakirjaston sisällössä

en: Text links
fi: Tekstilinkit

en: Open text-based links in the document library and single document page in a new tab. This will not affect the behavior of Download buttons, which you can configure on the 'Display' page.
fi: Avaa tekstipohjaiset linkit asiakirjakirjastossa ja yksittäisen asiakirjan sivulla uudessa välilehdessä. Tämä ei vaikuta Lataa-painikkeiden käyttäytymiseen, jonka voit määrittää 'Näytä' -sivulla.

en: Open text links in a new tab
fi: Avaa tekstilinkit uudessa välilehdessä

en: Image lightbox
fi: Kuvan valolaatikko

en: Display images in a lightbox when opened
fi: Näytä kuvat valolaatikossa avattaessa

en: Table options
fi: Taulukon asetukset

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Enter WxH in pixels (e.g. 80x80).
fi: Syötä WxH pikseleinä (esim. 80x80).

en: Lazy load
fi: Laiska lataus

en: Enable this if you have many documents or experience slow page load times.
fi: Ota tämä käyttöön, jos sinulla on paljon asiakirjoja tai koet hitaita sivujen latausaikoja.

en: Warning: Lazy load limits the searching and sorting features in the document library. Only use it if you definitely need it.
fi: Varoitus: Laiska lataus rajoittaa hakemista ja lajittelua asiakirjakirjastossa. Käytä sitä vain, jos todella tarvitset sitä.

en: Load the documents table one page at a time
fi: Lataa asiakirjataulukko yksi sivu kerrallaan

en: Accent-insensitive search
fi: Äänteetön haku

en: Enable this to make searches match accented characters with their non-accented counterparts. For example, searching for "Zurich" will also match "Zürich" in the table.
fi: Ota tämä käyttöön, jotta haut vastaavat äänteellisiä merkkejä niiden ei-äänteellisiä vastineita. Esimerkiksi haku "Zurich" vastaa myös "Zürich" taulukossa.

en: Make searches match accented and non-accented characters when lazy load is disabled
fi: Tee hakuista vastaavat äänteellisiä ja ei-äänteellisiä merkkejä, kun laiska lataus on pois päältä

en: Diacritics sorting
fi: Diakriittinen lajittelu

en: Enable this to sort accented characters naturally. For example, "árvíztűrő" will be sorted with "A" words instead of after "Z".
fi: Ota tämä käyttöön, jotta aksenttiluokitellut merkit lajitellaan luonnollisesti. Esimerkiksi "árvíztűrő" lajitellaan "A" -sanojen kanssa sen sijaan, että se olisi "Z" -sanojen jälkeen.

en: Improve sorting of accented characters when lazy load is disabled
fi: Paranna aksenttiluokiteltujen merkkien lajittelua, kun laiska lataus on poistettu käytöstä

en: Caching
fi: Välimuisti

en: Cache the documents table to improve load times
fi: Välimuistitaulukko parantaa latausaikoja

en: Cache expires after
fi: Välimuisti vanhenee jälkeen

en: Your table data will be refreshed after this length of time.
fi: Taulukkosi tiedot päivitetään tämän ajan kuluttua.

en: hours
fi: tuntia

en: Clear cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Document limit
fi: Asiakirjaraja

en: The maximum number of documents to display in each table. Enter -1 to show all documents.
fi: Suurin määrä asiakirjoja, jotka näytetään kussakin taulukossa. Syötä -1 näyttääksesi kaikki asiakirjat.

en: Responsive display
fi: Responsiivinen näyttö

en: How extra data is displayed when there are columns that are not visible in the main table.
fi: Kuinka ylimääräiset tiedot näytetään, kun päätaulukossa on näkymättömiä sarakkeita.

en: Click a plus icon to display a hidden child row
fi: Napsauta plusikonia näyttääksesi piilotetun lapsirivin

en: Expand the child row automatically
fi: Laajenna lapsirivi automaattisesti

en: Click a plus icon to open a modal
fi: Napsauta plusikonia avataksesi modalin

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Documents per page
fi: Asiakirjoja per sivu

en: The number of documents per page of the document library. Enter -1 to display all documents on one page.
fi: Asiakirjojen määrä asiakirjakirjaston sivua kohti. Syötä -1 näyttääksesi kaikki asiakirjat yhdellä sivulla.

en: Document total
fi: Asiakirjojen yhteensä

en: The position of the document total, e.g. '25 documents'.
fi: Asiakirjojen yhteismäärän sijainti, esim. '25 asiakirjaa'.

en: Above library
fi: Yllä oleva kirjasto

en: Below library
fi: Alla oleva kirjasto

en: Above and below library
fi: Yllä ja alla oleva kirjasto

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Pagination style
fi: Sivunumerointityyli

en: Numbers only
fi: Vain numerot

en: Prev|Next
fi: Edellinen|Seuraava

en: Prev|Next + Numbers
fi: Edellinen|Seuraava + Numerot

en: Prev|Next|First|Last
fi: Edellinen|Seuraava|Ensimmäinen|Viimeinen

en: Prev|Next|First|Last + Numbers
fi: Edellinen|Seuraava|Ensimmäinen|Viimeinen + Numerot

en: Pagination position
fi: Sivunumeroinnin sijainti

en: The position of the paging buttons which scroll between results.
fi: Sivunavigointipainikkeiden sijainti, joka selaa tuloksia.

en: Page length
fi: Sivun pituus

en: The position of the 'Show [x] entries' dropdown list.
fi: 'Näytä [x] merkintää' pudotuslistan sijainti.

en: Design
fi: Suunnittelu

en: Use the following options to customize the design of the document table and grid.
fi: Käytä seuraavia vaihtoehtoja mukauttaaksesi asiakirjan taulukon ja ruudukon ulkoasua.

en: Table
fi: Taulukko

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Default table template
fi: Oletus taulukon malli

en: Minimal
fi: Minimaalinen

en: Delicate
fi: Herkät

en: Neutral
fi: Neutraali

en: Dark
fi: Tumma

en: Blue
fi: Sininen

en: Nature
fi: Luonto

en: Borders
fi: Reunat

en: External border icon
fi: Ulkoisen reunan kuvake

en: External
fi: Ulkoiset

en: Width
fi: Leveys

en: Header border icon
fi: Otsikon reunan kuvake

en: Header
fi: Otsikko

en: Horizontal border icon
fi: Vaakasuora reunan kuvake

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical border icon
fi: Pystysuora reunan kuvake

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Bottom border icon
fi: Alareunan kuvake

en: Bottom
fi: Alareuna

en: Background colors
fi: Taustavärit

en: Main
fi: Pää

en: Alternative
fi: Vaihtoehto

en: Button
fi: Nappi

en: Disabled button
fi: Poistettu nappi

en: Button hover
fi: Nappi hiiren päällä

en: Fonts
fi: Fontit

en: Hyperlink
fi: Hyperlinkki

en: Cell backgrounds
fi: Solun taustat

en: No alternate
fi: Ei vaihtoehtoa

en: Alternate rows
fi: Vaihtoehtoiset rivit

en: Alternate columns
fi: Vaihtoehtoiset sarakkeet

en: Corner style
fi: Kulma tyyli

en: Theme default
fi: Teeman oletus

en: Square corners
fi: Neliömäiset kulmat

en: Rounded corners
fi: Pyöristetyt kulmat

en: Fully rounded corners
fi: Täysin pyöristetyt kulmat

en: Main text
fi: Pääteksti

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Background
fi: Tausta

en: Font
fi: Fontti

en: Border
fi: Reuna

en: Spacing
fi: Väli

en: Compact
fi: Tiivis

en: Normal
fi: Normaali

en: Spacious
fi: Tilava

en: Reset to the default
fi: Palauta oletusasetuksiin

en: This will reset the design settings to the default of the current template
fi: Tämä palauttaa suunnitteluasetukset nykyisen mallin oletusarvoihin

en: Reset
fi: Palauta

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Default grid template
fi: Oletusruudukkomalli

en: Document image
fi: Dokumenttikuvake

en: Category badge
fi: Kategoria-merkki

en: Grid card
fi: Ruudukko-kortti

en: Fully rounded
fi: Täysin pyöristetty

en: Folders
fi: Kansiot

en: Top-level Folder color
fi: Pääkansion väri

en: Change the color of the top-level folder icons.
fi: Vaihda pääkansioiden kuvakkeiden väri.

en: Sub-level folder color
fi: Alakansion väri

en: Change the color of the sub-level folder icons.
fi: Vaihda alakansioiden kuvakkeiden väri.

en: Closed folder icon
fi: Suljetun kansion kuvake

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Input the SVG code of the icon you want to use for closed folders. %1$sRead more%2$s.
fi: Syötä suljettujen kansioiden kuvakkeen SVG-koodi. %1$sLue lisää%2$s.

en: Open folder icon
fi: Avaa kansio -kuvake

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Input the SVG code of the icon you want to use for open folders. %1$sRead more%2$s.
fi: Syötä SVG-koodi kuvakkeelle, jota haluat käyttää avatuissa kansioissa. %1$sLue lisää%2$s.

en: Display
fi: Näyttö

en: The following options control the contents and layout of your document lists.
fi: Seuraavat asetukset hallitsevat asiakirjalistasi sisältöä ja asettelua.

en: Default layout
fi: Oletusasettelu

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Document | Documents
fi[0]: Asiakirja
fi[1]: Asiakirjat

en: Grid content
fi: Ruudukon sisältö

en: Choose which information to display in the grid of documents.
fi: Valitse, mitä tietoja näytetään asiakirjojen ruudukossa.

en: Image
fi: Kuva

en: Title
fi: Otsikko

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: File type
fi: Tiedostotyyppi

en: File size
fi: Tiedoston koko

en: Download count
fi: Latausmäärä

en: Excerpt/content
fi: Tiivistelmä/sisältö

en: Custom fields
fi: Mukautetut kentät

en: Document link
fi: Asiakirjan linkki

en: Clickable fields
fi: Klikattavat kentät

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Control which fields are clickable, in addition to the 'link' field. %1$sRead more%2$s.
fi: Hallinnoi, mitkä kentät ovat klikattavia, 'linkki'-kentän lisäksi. %1$sLue lisää%2$s.

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Auto-size
fi: Automaattinen koko

en: 1 column
fi: 1 sarake

en: 2 columns
fi: 2 saraketta

en: 3 columns
fi: 3 saraketta

en: 4 columns
fi: 4 saraketta

en: Document title
fi: Asiakirjan otsikko

en: Link to single document page
fi: Linkki yksittäisen asiakirjan sivulle

en: Download file
fi: Lataa tiedosto

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: Link destination
fi: Linkin kohde

en: Sorting
fi: Lajittelu

en: Sort by
fi: Lajittele mukaan

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: The initial sort order of the document library. %1$sRead more%2$s.
fi: Asiakirjakirjaston alkuperäinen lajittelujärjestys. %1$sLue lisää%2$s.

en: Date published
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Date modified
fi: Muokkauspäivämäärä

en: Page order (menu order)
fi: Sivujärjestys (valikkosijoitus)

en: Post slug
fi: Postauksen slug

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Number of comments
fi: Kommenttien määrä

en: Random
fi: Satunnainen

en: Other
fi: Muu

en: Sort column
fi: Lajittelusarakkeet

en: Enter any column in your table. Note: only available for the table layout and when lazy load is disabled. Not used for the grid layout.
fi: Anna mikä tahansa sarake taulukossasi. Huom: saatavilla vain taulukkonäkymässä ja kun laiska lataus on poistettu käytöstä. Ei käytössä ruudukonäkymässä.

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Ascending (A to Z, oldest to newest)
fi: Nouseva (A:sta Z:hen, vanhimmasta uusimpaan)

en: Descending (Z to A, newest to oldest)
fi: Laskeva (Z:sta A:han, uusimmasta vanhimpaan)

en: Download button
fi: Lataa-painike

en: Button behavior
fi: Painikkeen käyttäytyminen

en: Style
fi: Tyyli

en: File type button
fi: Tiedostotyyppipainike

en: Text link
fi: Tekstilinkki

en: Button/link text
fi: Painikkeen/linkin teksti

en: The text displayed on the button or link.
fi: Teksti, joka näytetään painikkeessa tai linkissä.

en: Icon
fi: Ikoni

en: Display download icon
fi: Näytä latausikoni

en: New tab
fi: Uusi välilehti

en: Open download in a new tab
fi: Avaa lataus uudessa välilehdessä

en: Preview button
fi: Esikatselu-nappi

en: Enable preview?
fi: Ota esikatselu käyttöön?

en: Show a preview button for supported file types
fi: Näytä esikatselu-nappi tuetuissa tiedostotyypeissä

en: Display preview icon
fi: Näytä esikatseluikoni

en: Multi-downloads
fi: Monet lataukset

en: Allow multiple downloads?
fi: Salli useat lataukset?

en: Allow documents to be downloaded in bulk
fi: Salli asiakirjojen lataaminen massana

en: Button text
fi: Napin teksti

en: The text for the button to download all selected documents.
fi: Teksti napille, jolla ladataan kaikki valitut asiakirjat.

en: Button position
fi: Napin sijainti

en: Enable folders
fi: Ota kansiot käyttöön

en: Group the document library into folders, one per category
fi: Ryhmittele asiakirjakirjasto kansioihin, yksi per kategoria

en: Sort folders by
fi: Lajittele kansiot mukaan

en: Category name
fi: Kategorian nimi

en: Category slug
fi: Kategorian slug

en: Category order
fi: Kategorian järjestys

en: Number of documents in category
fi: Asiakirjojen määrä kategoriassa

en: Folder display
fi: Kansion näyttö

en: Open
fi: Auki

en: Closed
fi: Suljettu

en: List the category IDs of folders you want opened when the document library is displayed.
fi: Luettele kansion ID:t, jotka haluat avattavan, kun asiakirjakirjasto näytetään.

en: Search
fi: Haku

en: Use the following options to control the search box that appears above your document lists. You can also use the Document Library Pro: Search Box widget to add a search anywhere on your site.
fi: Käytä seuraavia vaihtoehtoja hallitaksesi hakukenttää, joka ilmestyy asiakirjalistasi ylle. Voit myös käyttää Document Library Pro:ta: Haku -widgettiä lisätäksesi haun mihin tahansa sivustollasi.

en: Search filters
fi: Hakusuodattimet

en: Filters appear above the library and help users to find specific documents.
fi: Suodattimet näkyvät kirjaston yläpuolella ja auttavat käyttäjiä löytämään tietyt asiakirjat.

en: Filters are displayed above the table, and help users to search and refine the products. You can also add filter widgets to a sidebar.
fi: Suodattimet näytetään taulukon yläpuolella ja auttavat käyttäjiä hakemaan ja tarkentamaan tuotteita. Voit myös lisätä suodatinwidgettejä sivupalkkiin.

en: Enable filter dropdowns
fi: Ota suodatinpudotusvalikot käyttöön

en: Search box
fi: Hakukenttä

en: Display a search box above the list of documents
fi: Näytä hakukenttä asiakirjalistojen yläpuolella

en: Search results
fi: Hakutulokset

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: When using the %1$sglobal search%2$s, this page will display your search results.
fi: Kun käytät %1$sglobal search%2$s, tämä sivu näyttää hakutuloksesi.

en: Use the widget or shortcode to perform a search from anywhere on your site.
fi: Käytä widgettiä tai lyhyttä koodia suorittaaksesi haun mistä tahansa sivustollasi.

en: Page
fi: Sivu

en: Single Document
fi: Yksittäinen asiakirja

en: Document Library Pro creates an individual page for each document. Use the following options to choose what information to display on this page. Alternatively, you can disable the single document page using the link options on the %1$sDisplay tab%2$s. %3$sRead more%4$s.
fi: Document Library Pro luo yksilöllisen sivun jokaiselle asiakirjalle. Käytä seuraavia vaihtoehtoja valitaksesi, mitä tietoa näytetään tällä sivulla. Vaihtoehtoisesti voit poistaa yksittäisen asiakirjasivun käytöstä käyttämällä linkkivaihtoehtoja %1$sNäytä-välilehdellä%2$s. %3$sLue lisää%4$s.

en: Featured image
fi: Esittelykuva

en: Comments
fi: Kommentit

en: Excerpt
fi: Ote

en: No matching documents
fi: Ei vastaavia asiakirjoja

en: Document does not exist
fi: Asiakirjaa ei ole olemassa

en: Failed to create document.
fi: Asiakirjan luominen epäonnistui.

en: No documents found.
fi: Ei asiakirjoja löytynyt.

en: Search:
fi: Haku:

en: Failed to create the zip file. Please reselect your documents and try again.
fi: Zip-tiedoston luominen epäonnistui. Valitse asiakirjasi uudelleen ja yritä uudelleen.

en: Sorry, your browser doesn't support embedded PDFs.
fi: Anteeksi, selain ei tue upotettuja PDF-tiedostoja.

en: Sorry, your browser doesn't support embedded audio.
fi: Anteeksi, selain ei tue upotettua ääntä.

en: Sorry, your browser doesn't support embedded video.
fi: Anteeksi, selain ei tue upotettua videota.

note: translators: %d: The total number of documents.
en: %1$d %3$s (%2$d in total)
fi: %1$d %3$s (%2$d yhteensä)

en: All
fi: Kaikki

en: Show _MENU_ per page
fi: Näytä _MENU_ sivulla

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Last
fi: Viimeinen

note: translators: _POSTS_: the content type (e.g. "posts")
en: No matching _POSTS_.
fi: Ei löytynyt vastaavia _POSTS_.

en: Permanently delete all Document Library Pro settings and data when uninstalling the plugin
fi: Poista pysyvästi kaikki Document Library Pro -asetukset ja tiedot, kun poistat lisäosan

en: Uninstalling Document Library Pro
fi: Poistetaan Document Library Pro

en: File Type
fi: Tiedostotyyppi

en: Link
fi: Linkki

en: Category
fi: Kategoria

en: Tag
fi: Tunniste

en: Document Library Pro: Document Downloads
fi: Dokumenttikirjasto Pro: Dokumenttien lataukset

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: (_MAX_ in total)
fi: (_MAX_ yhteensä)

note: translators: ARIA text for sorting column in ascending order
en: : activate to sort column ascending
fi: : aktivoi lajitellaksesi sarakkeen nousevasti

note: translators: ARIA text for sorting column in descending order
en: : activate to sort column descending
fi: : aktivoi lajitellaksesi sarakkeen laskevasti

en: No results found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: Content
fi: Sisältö

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Last Modified
fi: Viimeksi muokattu

en: Status
fi: Tila

en: — Select —
fi: — Valitse —

en: Documents Archives
fi: Asiakirja-arkistot

en: Documents Attributes
fi: Asiakirja-attribuutit

en: Parent Documents:
fi: Ylätasot asiakirjat:

en: All Documents
fi: Kaikki asiakirjat

en: Add New Document
fi: Lisää uusi asiakirja

en: New Document
fi: Uusi asiakirja

en: Edit Document
fi: Muokkaa asiakirjaa

en: Update Document
fi: Päivitä asiakirja

en: View Document
fi: Näytä asiakirja

en: View Documents
fi: Näytä asiakirjat

en: Search Documents
fi: Etsi asiakirjoja

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Not found in Trash
fi: Ei löytynyt roskakorista

en: Featured Image
fi: Esittelykuva

en: Set featured image
fi: Aseta esittelykuva

en: Remove featured image
fi: Poista esittelykuva

en: Use as featured image
fi: Käytä esittelykuvana

en: Insert into Document
fi: Lisää asiakirjaan

en: Uploaded to this document
fi: Ladattu tähän asiakirjaan

en: Document list
fi: Asiakirjalista

en: Documents list navigation
fi: Asiakirjalistan navigointi

en: Filter Documents list
fi: Suodata asiakirjalista

en: Document Library Pro documents.
fi: Asiakirjakirjasto Pro asiakirjat.

en: Cache cleared successfully.
fi: Välimuisti tyhjennetty onnistuneesti.

en: Search documents...
fi: Etsi asiakirjoja...

en: No matching documents.
fi: Ei vastaavia asiakirjoja.

en: Document Search
fi: Asiakirjahaku

en: Filename:
fi: Tiedostonimi:

en: File Type:
fi: Tiedostotyyppi:

en: File Size:
fi: Tiedostokoko:

en: Categories:
fi: Kategoriat:

en: Tags:
fi: Tunnisteet:

en: Author:
fi: Kirjoittaja:

en: Downloads:
fi: Lataukset:

en: New document awaiting moderation
fi: Uusi asiakirja odottaa moderointia

en: New document submitted
fi: Uusi asiakirja on lähetetty

en: A new document has been submitted to <a href="%1$s">%1$s</a>. To approve or reject it, visit the following link and click either "Publish" or "Move to Trash" - <a href="%2$s">%2$s</a>.
fi: Uusi asiakirja on lähetetty <a href="%1$s">%1$s</a>. Hyväksyäksesi tai hylätäksesi sen, vieraile seuraavassa linkissä ja napsauta joko "Julkaise" tai "Siirrä roskakoriin" - <a href="%2$s">%2$s</a>.

en: A new document has been submitted to <a href="%1$s">%1$s</a>. You can see it at: <a href="%2$s">%2$s</a>.
fi: Uusi asiakirja on lähetetty <a href="%1$s">%1$s</a>. Voit nähdä sen osoitteessa: <a href="%2$s">%2$s</a>.

en: Add title
fi: Lisää otsikko

en: Upload a file or add a URL where the document is located
fi: Lataa tiedosto tai lisää URL-osoite, josta asiakirja löytyy

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus

en: A custom URL
fi: Mukautettu URL-osoite

en: Document url
fi: Asiakirjan URL

en: Document file
fi: Asiakirjatiedosto

en: Select one or more categories...
fi: Valitse yksi tai useampi kategoria...

en: Select one or more tags...
fi: Valitse yksi tai useampi tunniste...

en: Select one or more authors...
fi: Valitse yksi tai useampi kirjoittaja...

en: Select one or more %s...
fi: Valitse yksi tai useampi %s...

note: translators: Placeholder %s is the label for the required field.
en: %s is a required field
fi: %s on pakollinen kenttä

note: translators: Placeholder %s is the field label that is did not validate.
en: %s is invalid
fi: %s ei ole voimassa

en: Invalid image path.
fi: Virheellinen kuvapolku.

note: translators: Placeholder %1$s is field label; %2$s is the file mime type; %3$s is the allowed mime-types. translators: %1$s is the file field label; %2$s is the file type; %3$s is the list of allowed file types.
en: "%1$s" (filetype %2$s) needs to be one of the following file types: %3$s
fi: "%1$s" (tiedostotyyppi %2$s) on oltava yksi seuraavista tiedostotyypeistä: %3$s

en: Invalid attachment provided.
fi: Virheellinen liite annettu.

en: Failed honeypot validation.
fi: Honeypot-tarkistus epäonnistui.

en: Please enter a valid document url.
fi: Ole hyvä ja syötä voimassa oleva asiakirjan URL.

en: Please select the file you wish to upload.
fi: Ole hyvä ja valitse tiedosto, jonka haluat ladata.

en: Submit document
fi: Lähetä asiakirja

en: Remove this option
fi: Poista tämä vaihtoehto

en: Invalid taxonomy.
fi: Virheellinen taksonomia.

note: translators: %s is the list of allowed file types.
en: Uploaded files need to be one of the following file types: %s
fi: Ladattujen tiedostojen on oltava yksi seuraavista tiedostotyypeistä: %s

note: translators: %s: Document title
en: Select %s for download
fi: Valitse %s ladattavaksi

en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: Parent Category
fi: Pääkategoria

en: Parent Category:
fi: Yläkategoria:

en: New Category Name
fi: Uuden kategorian nimi

en: Add New Category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Edit Category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Update Category
fi: Päivitä kategoria

en: View Category
fi: Näytä kategoria

en: Separate categories with commas
fi: Erota kategoriat pilkuilla

en: Add or remove categories
fi: Lisää tai poista kategorioita

en: Choose from the most used
fi: Valitse käytetyimmistä

en: Popular Categories
fi: Suositut kategoriat

en: Search Categories
fi: Etsi kategorioita

en: Not Found
fi: Ei löydy

en: No categories
fi: Ei kategorioita

en: Categories list
fi: Kategorialistat

en: Categories list navigation
fi: Kategorialistojen navigointi

en: All Authors
fi: Kaikki kirjoittajat

en: Parent Author
fi: Yläkirjoittaja

en: Parent Author:
fi: Yläkirjoittaja:

en: New Author Name
fi: Uuden kirjoittajan nimi

en: Add New Author
fi: Lisää uusi kirjoittaja

en: Edit Author
fi: Muokkaa kirjoittajaa

en: Update Author
fi: Päivitä kirjoittaja

en: View Author
fi: Näytä kirjoittaja

en: Separate authors with commas
fi: Erota kirjoittajat pilkuilla

en: Add or remove authors
fi: Lisää tai poista kirjoittajia

en: Popular Authors
fi: Suositut kirjoittajat

en: Search Authors
fi: Hae kirjoittajia

en: No authors
fi: Ei kirjoittajia

en: Authors list
fi: Kirjoittajalista

en: Authors list navigation
fi: Kirjoittajalistan navigointi

en: All Tags
fi: Kaikki tunnisteet

en: Parent Tag
fi: Ylätunniste

en: Parent Tag:
fi: Ylätunniste:

en: New Tag Name
fi: Uuden tunnisteen nimi

en: Add New Tag
fi: Lisää uusi tunniste

en: Edit Tag
fi: Muokkaa tunnistetta

en: Update Tag
fi: Päivitä tunniste

en: View Tag
fi: Näytä tunniste

en: Separate tags with commas
fi: Erota tunnisteet pilkuilla

en: Add or remove tags
fi: Lisää tai poista tunnisteita

en: Popular Tags
fi: Suositut tunnisteet

en: Search Tags
fi: Hae tunnisteita

en: No tags
fi: Ei tunnisteita

en: Tags list
fi: Tunnisteiden lista

en: Tags list navigation
fi: Tunnisteiden lista navigointi

en: File Types
fi: Tiedostotyypit

en: All File Types
fi: Kaikki tiedostotyypit

en: Parent File Type
fi: Ylätason tiedostotyyppi

en: Parent File Type:
fi: Ylätason tiedostotyyppi:

en: New File Type Name
fi: Uuden tiedostotyypin nimi

en: Add New File Type
fi: Lisää uusi tiedostotyyppi

en: Edit File Type
fi: Muokkaa tiedostotyyppiä

en: Update File Type
fi: Päivitä tiedostotyyppi

en: View File Type
fi: Näytä tiedostotyyppi

en: Separate file types with commas
fi: Erota tiedostotyypit pilkuilla

en: Add or remove file types
fi: Lisää tai poista tiedostotyyppejä

en: Popular File Types
fi: Suositut tiedostotyypit

en: Search File Types
fi: Hae tiedostotyyppejä

en: No file types
fi: Ei tiedostotyyppejä

en: File types list
fi: Tiedostotyyppien lista

en: File types list navigation
fi: Tiedostotyyppien luettelon navigointi

en: Document Downloads
fi: Asiakirjan lataukset

en: All Items
fi: Kaikki kohteet

en: Parent Item
fi: Ylätason kohde

en: Parent Item:
fi: Ylätason kohde:

en: New Item Name
fi: Uuden kohteen nimi

en: Add New Item
fi: Lisää uusi kohde

en: Edit Item
fi: Muokkaa kohdetta

en: Update Item
fi: Päivitä kohde

en: View Item
fi: Näytä kohde

en: Separate items with commas
fi: Erotta kohteet pilkuilla

en: Add or remove items
fi: Lisää tai poista kohteita

en: Popular Items
fi: Suositut kohteet

en: Search Items
fi: Etsi kohteita

en: No items
fi: Ei kohteita

en: Items list
fi: Kohteiden luettelo

en: Items list navigation
fi: Kohteiden luettelon navigointi

note: translators: %s: document URL
en: Unable to use document "%s".
fi: Ei voi käyttää asiakirjaa "%s".

note: translators: %s: image URL
en: Invalid URL %s.
fi: Virheellinen URL %s.

note: translators: %s: image URL
en: Error getting remote document %s.
fi: Virhe etäasiakirjan %s hakemisessa.

note: translators: %s: image URL
en: Error: %s
fi: Virhe: %s

note: translators: %s: error message
en: Invalid document: %s
fi: Virheellinen asiakirja: %s

en: Download Selected Documents
fi: Lataa valitut asiakirjat

en: Download
fi: Lataa

en: Custom Fields
fi: Mukautetut kentät

en: Last modified date
fi: Viimeksi muokattu -päivämäärä

en: Custom field
fi: Mukautettu kenttä

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Close
fi: Sulje

en: A global search box for your document library.
fi: Globaali hakukenttä asiakirjakirjastollesi.

en: Document Library Pro: Search Box
fi: Asiakirjakirjasto Pro: Hakukenttä

en: Document search
fi: Asiakirjahaku

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Placeholder:
fi: Paikkamerkki:

en: Button Text:
fi: Painikkeen teksti:

en: Close (Esc)
fi: Sulje (Esc)

en: Share
fi: Jaa

en: Toggle fullscreen
fi: Vaihda koko näyttöön

en: Zoom in/out
fi: Zoomaa sisään/ulos

en: Previous (arrow left)
fi: Edellinen (nuoli vasemmalle)

en: Next (arrow right)
fi: Seuraava (nuoli oikealle)

en: Document successfully uploaded.
fi: Dokumentti ladattu onnistuneesti.

en: Something went wrong. Please try again.
fi: Jossain meni pieleen. Yritä uudelleen.

en: Something went wrong during validation. Please try again.
fi: Jossain meni pieleen validoidessa. Yritä uudelleen.

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: The page you are looking for does not exist.
fi: Etsimääsi sivua ei ole olemassa.

en: Go back
fi: Palaa takaisin

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

note: translators: %s is the plugin name.
en: Uninstalling %s
fi: Poistetaan %s

en: Delete data on uninstall
fi: Poista tiedot poiston yhteydessä

en: Permanently delete all %s settings and data when uninstalling the plugin
fi: Poista pysyvästi kaikki %s asetukset ja tiedot liitännäisen poiston yhteydessä

en: You do not have permission to view the setup wizard.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä asennusohjelmaa.

en: Authentication required.
fi: Todennus vaaditaan.

en: Could not find the appropriate step.
fi: Sopivaa vaihetta ei löytynyt.

en: Please enter a license key.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain.

en: Invalid action requested.
fi: Virheellinen toimintopyyntö.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
fi: %s asennusohjelma

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
fi: Varoitus: Tämä ylittää nykyiset asetuksesi %s. Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: Setup wizard
fi: Asennusohjelma

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
fi: Jos tarvitset pääsyn asennusohjelmaan uudelleen, klikkaa alla olevaa painiketta.

en: More
fi: Lisää

en: Extra features
fi: Lisäominaisuudet

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Paranna sivustoasi näillä upeilla liitännäisillä Barn2:lta.

en: Ready
fi: Valmis

en: Setup Complete
fi: Asennus valmis

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Select an option
fi: Valitse vaihtoehto

en: File name
fi: Tiedoston nimi

en: Show dropdown menus to allow users to filter the documents.
fi: Näytä avattavat valikot, jotta käyttäjät voivat suodattaa asiakirjoja.

en: Please enter a password.
fi: Ole hyvä ja syötä salasana.

en: Incorrect password, please try again.
fi: Virheellinen salasana, yritä uudelleen.

en: Username is required.
fi: Käyttäjänimi on pakollinen.

en: Access Required
fi: Pääsy vaaditaan

en: Insufficient privileges to import documents.
fi: Riittämättömät oikeudet asiakirjojen tuontiin.

en: Dismiss
fi: Hylkää

note: translators: %s: Name of the file that failed to upload.
en: &#8220;%s&#8221; document has failed to be created.
fi: &#8220;%s&#8221; asiakirjan luominen epäonnistui.

note: translators: %s: Name of the file that failed to upload. translators: %s: File name.
en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
fi: &#8220;%s&#8221; tiedoston lataaminen epäonnistui.

en: Visibility
fi: Näkymä

en: The protection field can not be empty.
fi: Suojakenttä ei voi olla tyhjö.

en: Inherited
fi: Peritty

en: Public
fi: Julkinen

en: Protected
fi: Suojattu

en: Protect the category by password, or restrict it to specific roles or users. Its documents and sub-categories will inherit the same protection by default.
fi: Suojaa kategoria salasanalla tai rajoita se tiettyihin rooleihin tai käyttäjiin. Sen asiakirjat ja alikategoriat perivät oletuksena saman suojan.

en: inherited
fi: peritty

en: password
fi: salasana

en: user role
fi: käyttäjärooli

en: user
fi: käyttäjä

en: document owner
fi: asiakirjan omistaja

en: Select options...
fi: Valitse vaihtoehtoja...

en: Expired
fi: Vanhentunut

note: translators: 1: Post date, 2: Post time. translators: Publish box expiry date string. 1: Date, 2: Time. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: Document Library Importing
fi: Asiakirjakirjaston tuonti

en: Import
fi: Tuo

en: Import documents
fi: Tuo asiakirjoja

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en:  The following options allow you to bulk import documents into the document library, either by uploading files directly or by importing a CSV file with additional information about your documents. %1$sRead documentation%2$s
fi: Seuraavat vaihtoehdot mahdollistavat asiakirjojen massatuonnin asiakirjakirjastoon, joko lataamalla tiedostoja suoraan tai tuomalla CSV-tiedosto, joka sisältää lisätietoja asiakirjoistasi. %1$sLue dokumentaatio%2$s

en: CSV upload
fi: CSV-lataus

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Upload a CSV file in the correct format, and a new document will be created for each row. %1$sRead more%2$s
fi: Lataa CSV-tiedosto oikeassa muodossa, ja jokaiselle riville luodaan uusi asiakirja. %1$sLue lisää%2$s

en: Import CSV
fi: Tuo CSV

en: Upload CSV file
fi: Lataa CSV-tiedosto

en: Column mapping
fi: Sarakemapping

en: Done!
fi: Valmis!

en: Import Documents
fi: Tuo asiakirjat

en: Import documents from a CSV file
fi: Tuo asiakirjoja CSV-tiedostosta

en: This tool allows you to import document data to your site from a CSV or TXT file.
fi: Tämä työkalu mahdollistaa asiakirjatietojen tuomisen sivustollesi CSV- tai TXT-tiedostosta.

en: Choose a CSV file from your computer:
fi: Valitse CSV-tiedosto tietokoneeltasi:

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
fi: Ennen kuin voit ladata tuontitiedoston, sinun on korjattava seuraava virhe:

note: translators: %s: maximum upload size
en: Maximum size: %s
fi: Maksimikoko: %s

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
fi: Vaihtoehtoisesti, syötä polku CSV-tiedostoon palvelimellasi:

en: CSV Delimiter
fi: CSV-erotin

en: Use previous column mapping preferences?
fi: Käytä edellisiä sarakemapping-asetuksia?

en: Hide advanced options
fi: Piilota lisäasetukset

en: Show advanced options
fi: Näytä lisäasetukset

en: Continue
fi: Jatka

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
fi: Tiedosto on tyhjää. Lataa jotain merkittävämpää. Tämä virhe voi myös johtua siitä, että lataukset on poistettu käytöstä php.ini-tiedostossasi tai että post_max_size on määritetty pienemmäksi kuin upload_max_filesize php.ini-tiedostossa.

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
fi: Virheellinen tiedostotyyppi. Tuoja tukee CSV- ja TXT-tiedostomuotoja.

en: Please upload or provide the link to a valid CSV file.
fi: Lataa tai anna linkki voimassa olevaan CSV-tiedostoon.

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
fi: Tiedosto on tyhjää tai käyttää muuta koodausmuotoa kuin UTF-8, yritä uudelleen uudella tiedostolla.

en: Upload a new file
fi: Lataa uusi tiedosto

en: Map CSV fields to documents
fi: Kartta CSV-kentät asiakirjoihin

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Select fields from your CSV file to map against documents fields, or to ignore during import. %1$sRead more%2$s
fi: Valitse kentät CSV-tiedostostasi, jotka haluat liittää asiakirjakenttiin tai jättää huomiotta tuonnin aikana. %1$sLue lisää%2$s

en: Column name
fi: Sarake nimi

en: Map to field
fi: Liitä kenttään

en: Sample:
fi: Esimerkki:

en: Do not import
fi: Älä tuo

en: Run the importer
fi: Suorita tuonti

en: The file does not exist, please try again.
fi: Tiedostoa ei ole, yritä uudelleen.

en: Importing
fi: Tuodaan

en: Your documents are now being imported...
fi: Asiakirjasi tuodaan nyt...

note: translators: %d: documents count
en: %s document imported | %s documents imported
fi[0]: %s asiakirja tuotu
fi[1]: %s asiakirjaa tuotu

note: translators: %d: documents count
en: %s document was skipped | %s documents were skipped
fi[0]: %s asiakirja ohitettiin
fi[1]: %s asiakirjaa ohitettiin

note: translators: %d: documents count
en: Failed to import %s document | Failed to import %s documents
fi[0]: %s asiakirjan tuonti epäonnistui
fi[1]: %s asiakirjan tuonnit epäonnistuivat

en: View import log
fi: Näytä tuontiloki

note: translators: %s: File name
en: File uploaded: %s
fi: Tiedosto ladattu: %s

note: translators: %d: import results
en: Import complete!
fi: Tuonti valmis!

en: Reason for failure
fi: Epäonnistumisen syy

en: View documents
fi: Näytä asiakirjat

en: Name
fi: Nimi

en: Published
fi: Julkaistu

en: Document Authors
fi: Asiakirjan tekijät

en: Direct URL
fi: Suora URL-osoite

en: Featured Image URL
fi: Esittelykuvan URL-osoite

en: Expiry
fi: Voimassaolo

note: translators: %s: Meta key
en: Custom Field: %s
fi: Mukautettu kenttä: %s

note: translators: %s: Taxonomy name
en: Taxonomies: %s
fi: Taksonomiat: %s

en: Categories (comma or pipe separated)
fi: Kategoriat (pilkuilla tai putkilla erotettuna)

en: Tags (comma or pipe separated)
fi: Tunnisteet (pilkuilla tai putkilla erotettuna)

en: Tags (space separated)
fi: Tunnisteet (välilyönneillä erotettuna)

en: Position
fi: Sijainti

en: Import as meta data (%s)
fi: Tuodaan meta-tietona (%s)

en: Import as taxonnomy (%s)
fi: Tuodaan taksonomiana (%s)

en: %s (comma or pipe separated)
fi: %s (pilkuilla tai putkilla erotettuna)

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: Drag and drop file upload
fi: Vedä ja pudota tiedoston lataus

en: Upload one or more files, and each one will automatically be added as a new document. The filename will be used as the document title.
fi: Lataa yksi tai useampi tiedosto, ja jokainen niistä lisätään automaattisesti uutena asiakirjana. Tiedostonimi käytetään asiakirjan otsikkona.

en: Drop files to upload
fi: Pudota tiedostoja ladattavaksi

en: or
fi: tai

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

note: translators: %s: Maximum allowed file size.
en: Maximum upload file size: %s.
fi: Maksimi sallittu tiedostokoko: %s.

en: You have attempted to queue too many files.
fi: Olet yrittänyt lisätä liian monta tiedostoa jonoon.

note: translators: %s: File name.
en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
fi: %s ylittää tämän sivuston maksimi latauskoko.

en: This file is empty. Please try another.
fi: Tämä tiedosto on tyhjö. Yritä toista.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
fi: Anteeksi, tämän tiedostotyypin lataaminen ei ole sallittua turvallisuussyistä.

en: This file is not an image. Please try another.
fi: Tämä tiedosto ei ole kuva. Yritä toista.

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
fi: Muisti ylitetty. Yritä toista pienempää tiedostoa.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
fi: Tämä on suurempi kuin maksimi koko. Yritä toista.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
fi: Latauksessa tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
fi: Konfigurointivirhe. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään.

en: You may only upload 1 file.
fi: Voit ladata vain 1 tiedoston.

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
fi: Odottamaton vastaus palvelimelta. Tiedosto on saattanut latautua onnistuneesti. Tarkista Media-kirjastosta tai lataa sivu uudelleen.

en: Post-processing of the image failed likely because the server is busy or does not have enough resources. Uploading a smaller image may help. Suggested maximum size is 2500 pixels.
fi: Kuvan jälkikäsittely epäonnistui, koska palvelin on todennäköisesti kiireinen tai sillä ei ole riittävästi resursseja. Pienemmän kuvan lataaminen voi auttaa. Suositeltu maksimi koko on 2500 pikseliä.

en: Upload failed.
fi: Lataus epäonnistui.

note: translators: 1: Opening link tag, 2: Closing link tag.
en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
fi: Yritä ladata tämä tiedosto %1$sbrowser-lataajalla%2$s.

note: translators: %s: File name.
en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
fi: %s ylittää maksimi latauskoko monen tiedoston lataajassa käytettäessä selaimessasi.

en: IO error.
fi: IO-virhe.

en: Security error.
fi: Turvallisuusvirhe.

en: File canceled.
fi: Tiedosto peruutettu.

en: Upload stopped.
fi: Lataus keskeytetty.

en: Crunching&hellip;
fi: Puristetaan&hellip;

en: moved to the Trash.
fi: siirretty roskakoriin.

en: Document Library Pro documents (CSV)
fi: Dokumenttikirjasto Pro -asiakirjat (CSV)

en: Import documents to your site via a csv file.
fi: Tuo asiakirjat sivustollesi csv-tiedoston avulla.

en: Never expires
fi: Ei koskaan vanhene

en: Expired on:
fi: Vanhentunut:

en: Expires on:
fi: Vanhentuu:

en: Edit
fi: Muokkaa

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Edit expiry date and time
fi: Muokkaa voimassaoloaikaa ja -päivämäärää

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Expiry date and time
fi: Voimassaoloaika ja -päivämäärä

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Day
fi: Päivä

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Year
fi: Vuosi

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Hour
fi: Tunti

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Month
fi: Kuukausi

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Minute
fi: Minuutti

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Access Control
fi: Pääsynhallinta

en: Override global and category level visibility status, or add additional protection methods to unlock the document.
fi: Ohita globaalin ja kategorian tason näkyvyysasetukset tai lisää lisäsuojamenetelmiä asiakirjan avaamiseksi.

en: Add New File
fi: Lisää uusi tiedosto

en: version
fi: versio

en: size
fi: koko

en: uploaded
fi: ladattu

en: Document Library Pro
fi: Asiakirjakirjasto Pro

note: translators: 1: opening categories page tag, 2: closing categories page tag, 3: opening documents page tag, 4: closing documents page tag
en: Use this page to restrict access to your entire document library. You can override these settings for individual %1$scategories%2$s and %3$sdocuments%4$s.
fi: Käytä tätä sivua rajoittaaksesi pääsyä koko asiakirjakirjastoon. Voit ohittaa nämä asetukset yksittäisille %1$skategorioille%2$s ja %3$sasiakirjoille%4$s.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Access restrictions
fi: Pääsyrajoitukset

en: Document library visibility
fi: Asiakirjakirjaston näkyvyys

en: The visibility of documents and categories. You can also set restrictions by category or for individual documents.
fi: Asiakirjojen ja kategorioiden näkyvyys. Voit myös asettaa rajoituksia kategorian mukaan tai yksittäisille asiakirjoille.

en: Protection settings
fi: Suojausasetukset

en: Configure how documents are protected. Select one or more protection methods.
fi: Määritä, miten asiakirjat suojataan. Valitse yksi tai useampi suojausmenetelmä.

en: Show protected documents?
fi: Näytä suojatut asiakirjat?

en: Show protected categories and documents
fi: Näytä suojatut kategoriat ja asiakirjat

en: Tick to show protected categories and documents in public areas of your site. (Note: Document links, previews and single document pages will remain protected.)
fi: Valitse, että suojatut kategoriat ja asiakirjat näkyvät sivustosi julkisilla alueilla. (Huom: Asiakirjalinkit, esikatselut ja yksittäiset asiakirjasivut pysyvät suojattuina.)

en: Login form
fi: Kirjautumislomake

en: Type of login
fi: Kirjautumistyyppi

en: Choose whether the login form which you add using the block or shortcode will allow people to unlock password protected documents and/or log into their user account.
fi: Valitse, sallitaanko kirjautumislomakkeella, jonka lisäät lohkolla tai lyhytkoodilla, ihmisten avata salasanalla suojattuja asiakirjoja ja/tai kirjautua käyttäjätililleen.

en: User login form
fi: Käyttäjän kirjautumislomake

en: Password entry form
fi: Salasanan syöttölomake

en: The title which appears above the user login form. Use the placeholder {title} to show the name of the current document or category when people click on the URL to a protected document/category.
fi: Otsikko, joka näkyy käyttäjän kirjautumislomakkeen yläpuolella. Käytä paikkamerkkiä {title} näyttämään nykyisen asiakirjan tai kategorian nimi, kun käyttäjät napsauttavat URL-osoitetta suojattuun asiakirjaan/kategoriaan.

en: User form message
fi: Käyttäjälomakkeen viesti

en: The message for the user login form. You can use HTML here.
fi: Viesti käyttäjän kirjautumislomakkeelle. Voit käyttää HTML:ää tässä.

en: User form button text
fi: Käyttäjälomakkeen painikkeen teksti

en: The text for the user login form button.
fi: Teksti käyttäjän kirjautumislomakkeen painikkeelle.

en: The title which appears above the password login form. Use the placeholder {title} to show the name of the current document or category when people click on the URL to a protected document/category.
fi: Otsikko, joka näkyy salasanan kirjautumislomakkeen yläpuolella. Käytä paikkamerkkiä {title} näyttämään nykyisen asiakirjan tai kategorian nimi, kun käyttäjät napsauttavat URL-osoitetta suojattuun asiakirjaan/kategoriaan.

en: Password form message
fi: Salasanalomakkeen viesti

en: The message for the password login form. You can use HTML here.
fi: Viesti salasanan kirjautumislomakkeelle. Voit käyttää HTML:ää tässä.

en: Password label
fi: Salasana etiketti

en: The label shown next to the password box.
fi: Etiketti, joka näytetään salasanalaatikon vieressä.

en: Use placeholder?
fi: Käytä paikkamerkkiä?

en: Use the password label as a placeholder
fi: Käytä salasanan etikettiä paikkamerkkinä

en: A placeholder appears inside the box rather than next to it.
fi: Paikkamerkki näkyy laatikon sisällä sen sijaan, että se olisi sen vieressä.

en: Password button text
fi: Salasanapainikkeen teksti

en: The text for the password login form button.
fi: Teksti salasanan kirjautumislomakkeen painikkeelle.

en: Password expiry
fi: Salasanan voimassaoloaika

en: How long the documents remain available before the password expires.
fi: Kuinka kauan asiakirjat ovat saatavilla ennen kuin salasana vanhenee.

en: days
fi: päivää

en: Editing documents
fi: Asiakirjojen muokkaaminen

en: Document management roles
fi: Asiakirjahallinnan roolit

en: Allow the following user roles to manage documents in the WordPress admin.
fi: Salli seuraavien käyttäjäroolien hallita asiakirjoja WordPressin hallintapaneelissa.

en: Select user roles...
fi: Valitse käyttäjäroolit...

en: Document owner access
fi: Asiakirjan omistajan pääsy

en: The user who created the document
fi: Käyttäjä, joka on luonut asiakirjan

en: When enabled, users who created or submitted documents will have access to edit their own documents in the WordPress admin, regardless of their role. They will not be able to access plugin settings or other documents.
fi: Kun tämä on käytössä, käyttäjät, jotka ovat luoneet tai lähettäneet asiakirjoja, voivat muokata omia asiakirjojaan WordPressin hallintapaneelissa roolistaan riippumatta. He eivät voi käyttää laajennusasetuksia tai muita asiakirjoja.

note: translators: %1$s: document library page anchor tag, %2$s: closing anchor tag
en: If any or all of your document library is protected then a login form will be shown when users try to access it. You can also add login forms manually using either the “Document Library Login Form” block or the [doc_library_login] shortcode.
fi: Jos asiakirjakirjastosi on suojattu, kirjautumislomake näytetään, kun käyttäjät yrittävät käyttää sitä. Voit myös lisätä kirjautumislomakkeita manuaalisesti käyttämällä joko “Asiakirjakirjaston kirjautumislomake” -lohkoa tai [doc_library_login] -lyhennettä.

en: Control which user roles can manage documents in the WordPress admin. Adding additional user roles here will give them full privileges to add, delete, import and manage documents.
fi: Säädä, mitkä käyttäjäroolit voivat hallita asiakirjoja WordPressin hallintapaneelissa. Lisätessäsi tänne ylimääräisiä käyttäjärooleja, he saavat täydet oikeudet asiakirjojen lisäämiseen, poistamiseen, tuomiseen ja hallintaan.

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Document Library Settings
fi: Asiakirjakirjaston asetukset

note: translators: %s is the name of a file
en: This will permanently remove the file from the Media Library. Are you sure you want to remove "%s"?
fi: Tämä poistaa tiedoston pysyvästi Mediatekijasta. Oletko varma, että haluat poistaa "%s"?

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
fi: Tekemäsi muutokset katoavat, jos siirryt tästä sivusta pois.

en: Are you sure you want to remove this password?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän salasanan?

en: You need to select at least one option for grid content.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi vaihtoehto ruudukon sisällöstä.

en: General
fi: Yleinen

en: The following options control the Document Library Pro extension.
fi: Seuraavat vaihtoehdot ohjaavat Asiakirjakirjaston Pro -laajennusta.

en: Document library page
fi: Asiakirjakirjastosivu

en: The page to display your documents.
fi: Sivu, jolla asiakirjasi näytetään.

en: You can also use the [doc_library] shortcode to list documents on other pages.
fi: Voit myös käyttää [doc_library] -lyhennettä asiakirjojen listaamiseen muilla sivuilla.

en: Document data
fi: Asiakirjatiedot

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Use the following options to manage the fields that are used to store information about your documents. You can add additional fields using a custom fields plugin and display them in the table layout. %1$sRead more%2$s.
fi: Käytä seuraavia vaihtoehtoja hallitaksesi kenttiä, joita käytetään tietojen tallentamiseen asiakirjoistasi. Voit lisätä lisäkenttiä mukautetun kenttälaajennuksen avulla ja näyttää ne taulukkonäkymässä. %1$sLue lisää%2$s.

en: Document fields
fi: Asiakirjakentät

en: Document slug
fi: Asiakirjan slug

en: Change the permalink for your documents.
fi: Muuta asiakirjojesi permalinkkiä.

en: Version control
fi: Versionhallinta

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: The version control options allow you to decide how to keep track of the uploaded files. %1$sRead more%2$s.
fi: Versionhallintavaihtoehdot antavat sinun päättää, kuinka seurata ladattuja tiedostoja. %1$sLue lisää%2$s.

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable version control
fi: Ota versionhallinta käyttöön

en: Replacing files
fi: Tiedostojen korvaaminen

en: When replacing a file, keep the original in the Media Library
fi: Kun korvaat tiedoston, pidä alkuperäinen Media-kirjastossa

en: When replacing a file, delete the old version from the Media Library
fi: Kun korvaat tiedoston, poista vanha versio Media-kirjastosta

en: Front end document submission
fi: Etupään asiakirjan lähetys

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Use the [dlp_submission_form] shortcode to allow people to add documents from the front end. %1$sRead more%2$s.
fi: Käytä [dlp_submission_form] -lyhennettä salliaksesi ihmisten lisätä asiakirjoja etupäästä. %1$sLue lisää%2$s.

en: Enable admin email
fi: Ota admin-sähköposti käyttöön

en: Email the site administrator when a new document is submitted
fi: Lähetä sähköposti sivuston ylläpitäjälle, kun uusi asiakirja lähetetään

en: Enable moderation
fi: Ota moderointi käyttöön

en: Hold new documents for moderation by an administrator
fi: Pidä uudet asiakirjat ylläpitäjän moderointia varten

en: Limit categories
fi: Rajoita kategorioita

en: Only allow people to add documents to categories they have access to
fi: Salli vain niiden ihmisten lisätä asiakirjoja kategorioihin, joihin heillä on pääsy

en: Lead capture
fi: Liidien keräys

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Require users to enter their email address before they can access document links. %1$sRead more%2$s.
fi: Vaadi käyttäjiä syöttämään sähköpostiosoitteensa ennen kuin he voivat käyttää asiakirjalinkkejä. %1$sLue lisää%2$s.

en: Enable lead capture
fi: Ota käyttöön liidien keruu

en: Recipient email address
fi: Vastaanottajan sähköpostiosoite

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: Leads will be sent to this address. %1$sConnect with your mailing list or CRM%2$s.
fi: Liidit lähetetään tähän osoitteeseen. %1$sYhdistä postituslistasi tai CRM:si kanssa%2$s.

en: Bypass for logged-in users
fi: Ohita kirjautuneille käyttäjille

en: Do not require lead capture for logged in users
fi: Älä vaadi liidien keruuta kirjautuneilta käyttäjiltä

en: Heading text
fi: Otsikkoteksti

en: The heading shown at the top of the lead capture form.
fi: Otsikko, joka näkyy liidien keruulomakkeen yläosassa.

en: Introduction text
fi: Esittelyteksti

en: The introductory text shown below the heading.
fi: Esittelyteksti, joka näkyy otsikon alla.

en: First name text
fi: Etunimen teksti

en: The label for the first name field.
fi: Etunimen kentän etiketti.

en: Required
fi: Pakollinen

en: Last name text
fi: Sukunimen teksti

en: The label for the last name field.
fi: Sukunimen kentän etiketti.

en: Email address text
fi: Sähköpostiosoitteen teksti

en: The label for the email address field.
fi: Sähköpostiosoitteen kentän etiketti.

en: Privacy consent text
fi: Tietosuojan suostumus -teksti

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: The label for the privacy consent checkbox, leave blank to disable. %1$sRead more%2$s.
fi: Tietosuojan suostumus -valintaruudun etiketti, jätä tyhjäksi poistaaksesi käytöstä. %1$sLue lisää%2$s.

en: Submit button text
fi: Lähetä-painikkeen teksti

en: The label for the submit button on the form.
fi: Lomakkeen lähetyspainikkeen etiketti.

en: Confirmation message text
fi: Vahvistusviestin teksti

en: The text displayed after form submission, above the download button.
fi: Teksti, joka näkyy lomakkeen lähettämisen jälkeen, latauspainikkeen yläpuolella.

en: Download button text
fi: Latauspainikkeen teksti

en: The label for the download button in the modal.
fi: Latauspainikkeen etiketti modaalissa.

en: Create a document
fi: Luo asiakirja

en: Import documents by drag and drop or CSV
fi: Tuo asiakirjoja vetämällä ja pudottamalla tai CSV:llä

en: Go to settings page
fi: Siirry asetussivulle

note: translators: %1: Add document link open, %2: Add document link close, %3: Import page link open, %4: Import page link close, %5: Document library link open, %6: Document library link close
en: Congratulations, you have finished setting up the plugin! The next step is to start %1$sadding%2$s or %3$simporting%4$s documents. Your documents will be listed on the %5$sdocument library page%6$s.
fi: Onnittelut, olet saanut liitännäisen asetukset valmiiksi! Seuraava vaihe on aloittaa %1$sasiakirjojen lisääminen%2$s tai %3$sasiakirjojen tuominen%4$s. Asiakirjasi näkyvät %5$sdokumenttikirjastosivulla%6$s.

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Now, choose which information will appear in the list of documents.
fi: Valitse nyt, mitä tietoja näkyy asiakirjalistassa.

en: Document filters
fi: Asiakirjasuodattimet

en: Show dropdown menus to filter by doc_categories, doc_tags, or custom taxonomy.
fi: Näytä pudotusvalikot suodattaaksesi doc_kategorioiden, doc_tunnisteiden tai mukautetun taksonomian mukaan.

en: Enter the filters as a comma-separated list.
fi: Syötä suodattimet pilkulla eroteltuna listana.

en: Document Grid
fi: Asiakirjaverkko

en: Library content
fi: Kirjaston sisältö

en: Layout
fi: Asettelu

en: First, choose the layout for your document libraries.
fi: Valitse ensin asettelu asiakirjakirjastoillesi.

en: Display the document library in folders
fi: Näytä asiakirjakirjasto kansioissa

en: Document preview
fi: Asiakirjan esikatselu

en: Allow users to preview documents in a lightbox
fi: Salli käyttäjien esikatsella asiakirjoja valolaatikossa

en: The preview option will appear for supported file types only.
fi: Esikatseluvalinta näkyy vain tuetuissa tiedostotyypeissä.

en: Welcome to Document Library Pro
fi: Tervetuloa Asiakirjakirjasto Prohon

en: Start displaying documents in no time.
fi: Aloita asiakirjojen näyttäminen hetkessä.

en: Use this setup wizard to quickly configure the most popular options for your document libraries. You can change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard. You can also override these options in the shortcode for individual libraries.
fi: Käytä tätä asennusvelhoa nopeasti konfiguroidaksesi suosituimmat vaihtoehdot asiakirjakirjastoillesi. Voit muuttaa näitä vaihtoehtoja myöhemmin liitännäisasetussivulla tai käynnistämällä asennusvelhon uudelleen. Voit myös ohittaa nämä vaihtoehdot lyhytkoodissa yksittäisille kirjastoille.

en: Tables
fi: Taulukot

en: Enter the fields to include in your document tables.
fi: Syötä kentät, jotka haluat sisällyttää asiakirjataulukoihisi.

en: Load the document table one page at a time
fi: Lataa asiakirjataulukko sivu kerrallaan

en: Enable this if you will have lots of documents, otherwise leave it blank.
fi: Ota tämä käyttöön, jos sinulla on paljon asiakirjoja, muuten jätä se tyhjäksi.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Paranna kauppaasi näillä fantastisilla liitännäisillä Barn2:lta.

note: translators: %s is the document title
en: Expired: %s
fi: Vanhentunut: %s

en: New lead
fi: Uusi liidi

en: A new lead has submitted their details to access a document: | A new lead has submitted their details to access a few documents:
fi[0]: Uusi liidi on jättänyt tietonsa asiakirjan käyttämiseksi:
fi[1]: Uusi liidi on jättänyt tietonsa useiden asiakirjojen käyttämiseksi:

en: The search term was empty.
fi: Hakusana oli tyhjää.

en: No user was preselected
fi: Yhtään käyttäjää ei ollut valittuna

en: Password Protected
fi: Salasanalla suojattu

en: This content is password protected. Please enter your password below:
fi: Tämä sisältö on salasanalla suojattu. Ole hyvä ja syötä salasanasi alla:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Submit
fi: Lähetä

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Please log in to access this content:
fi: Kirjaudu sisään päästäksesi tähän sisältöön:

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

note: translators: %s: logout URL with link markup
en: You are currently logged in but do not have permission to view this content. You can use the password below to proceed, or %s.
fi: Olet tällä hetkellä kirjautuneena, mutta sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä sisältöä. Voit käyttää alla olevaa salasanaa jatkaaksesi, tai %s.

en: logout to try as a different user
fi: kirjaudu ulos kokeillaksesi eri käyttäjänä

note: translators: %s: logout URL with link markup
en: You are currently logged in but do not have permission to view this content. Please %s.
fi: Olet tällä hetkellä kirjautuneena, mutta sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä sisältöä. Ole hyvä ja %s.

en: Protection Types
fi: Suojaustyypit

en: Password protected
fi: Salasanalla suojattu

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Specific users
fi: Tietyt käyttäjät

en: Enter password...
fi: Syötä salasana...

en: Select or search user roles...
fi: Valitse tai hae käyttäjärooleja...

en: Search users...
fi: Hae käyttäjiä...

en: Login required
fi: Kirjautuminen vaaditaan

en: This content is protected. To view it please login.
fi: Tämä sisältö on suojattu. Näyttääksesi sen, kirjaudu sisään.

en: Password required
fi: Salasana vaaditaan

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
fi: Tämä sisältö on salasanalla suojattu. Näyttääksesi sen, syötä salasana alla:

en: Password:
fi: Salasana:

note: translators: %s: File name
en: Select file: %s
fi: Valitse tiedosto: %s

en: last used
fi: viimeksi käytetty

en: Version history
fi: Versiohistoria

en: Version details
fi: Version tiedot

en: Yes
fi: Kyllä

en: Address name
fi: Osoitteen nimi

en: Username or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Password
fi: Salasana

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Lost your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Changing the visibility from Private will reset the document expiry.
fi: Yksityisyysasetuksen muuttaminen nollaa asiakirjan vanhenemisen.

note: translators: 1: Month, 2: Day, 3: Year, 4: Hour, 5: Minute.
en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
fi: %1$s %2$s, %3$s klo %4$s:%5$s

en: Show password entry form
fi: Näytä salasanan syöttölomake

en: Show user login form
fi: Näytä käyttäjän kirjautumislomake

en: Password form content
fi: Salasanalomakkeen sisältö

en: Enter title
fi: Anna otsikko

en: Title for this form
fi: Otsikko tälle lomakkeelle

en: Message
fi: Viesti

en: Enter message
fi: Anna viesti

en: Message for this form
fi: Viesti tälle lomakkeelle

en: Password Label
fi: Salasanan etiketti

en: Enter custom label
fi: Anna mukautettu etiketti

en: Label for this form
fi: Etiketti tälle lomakkeelle

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Enter button text
fi: Syötä painikkeen teksti

en: Button text for this form
fi: Painikkeen teksti tälle lomakkeelle

en: Use Label as Placeholder
fi: Käytä etikettiä paikkamerkkinä

en: User login form content
fi: Käyttäjän kirjautumislomakkeen sisältö

[ctx: Page slug]
en: document-library
fi: asiakirjakirjasto

[ctx: Page slug]
en: document-search
fi: asiakirjahaku

[ctx: Page title]
en: Document Library
fi: Asiakirjakirjasto

[ctx: Page title]
en: Document Search
fi: Asiakirjahaku

[ctx: show all posts option]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: table results count (single)]
en: result
fi: tulos

[ctx: table results count (multiple)]
en: results
fi: tulokset

[ctx: table attachment count (single)]
en: file
fi: tiedosto

[ctx: table attachment count (multiple)]
en: files
fi: tiedostot

[ctx: Post Type General Name]
en: Documents
fi: Asiakirjat

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Document
fi: Asiakirja

[ctx: Admin Menu text]
en: Documents
fi: Asiakirjat

[ctx: Add New on Toolbar]
en: Document
fi: Asiakirja

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Categories
fi: Asiakirjakategoriat

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Authors
fi: Asiakirjan kirjoittajat

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Tags
fi: Asiakirjan tunnisteet

[ctx: Taxonomy General Name]
en: File Types
fi: Tiedostotyypit

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Download
fi: Asiakirjan lataus

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Category
fi: Asiakirjakategoria

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Author
fi: Asiakirjan kirjoittaja

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Tag
fi: Asiakirjan tunniste

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: File Type
fi: Tiedostotyyppi

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Download
fi: Asiakirjan lataus

[ctx: media item]
en: Edit
fi: Muokata

[ctx: media item]
en: Success
fi: Onnistui

[ctx: documents]
note: translators: %s: Number of expired documents.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Vanhentunut <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Vanhentuneet <span class="count">(%s)</span>

[ctx: title for the user login form]
en: User form title
fi: Käyttäjälomakkeen otsikko

[ctx: title for the password login form]
en: Password form title
fi: Salasanalomakkeen otsikko

[ctx: Lead capture heading text]
en: Access this document
fi: Pääsy tähän asiakirjaan

[ctx: Lead capture introduction text]
en: Please enter your details to download the file.
fi: Ole hyvä ja syötä tietosi ladataksesi tiedoston.

[ctx: Lead capture first name text]
en: First name
fi: Etunimi

[ctx: Lead capture last name text]
en: Last name
fi: Sukunimi

[ctx: Lead capture email address text]
en: Email
fi: Sähköposti

[ctx: Lead capture privacy consent text]
en: Privacy Policy
fi: Tietosuojakäytäntö

[ctx: Lead capture submit button text]
en: Submit
fi: Lähetä

[ctx: Lead capture confirmation message text]
en: Thank you. You can now access the document below.
fi: Kiitos. Voit nyt käyttää alla olevaa asiakirjaa.

[ctx: Lead capture download button text]
en: Download
fi: Lataa
